| Roxxaannaa a întrebat:

Help! Vreau sa slabesc urgent si am gasit pe net niste pastile numite Regenon, dar in farmacii se dau doar cu reteta, iar online sunt ff scumpe. Stie cineva niște pastile la fel de bune de slăbit (testate pls)? Va rog sa nu raspundenți cu chestii de genul "fa sport, nu lua pastile etc" pentru ca nu ma ajuta. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

De fapt, sa stii ca iti risti viata cu acele pastile. Clar nu. Ceai verde + mancat ordonat (deficit caloric) + mult sport si o sa slabesti sanatos si treptat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai sa ai o mare supriza cand ai sa afli ca nici pastilele nu te ajuta

| SilentRain a răspuns:

Stai cuminte cu pastile alea, poate iti distrugi sanatatea si o sa regreti toata viata ta

| Catalina990099 a răspuns:

Crede -mă, pastilele nu te ajuta. Sunt diferite suplimente care ajuta dar doar urmată de o dieta si sport. big grin. am incercat in trecut si eu fel si fel de pastile si ceaiuri din farmacii si luate de pe internet. Singurul care m-a ajutat a fost ceaiul verde cu foi de dafin si scorțișoară, dar bine inteles in timp ce îl consumam am renuntat la prostii( fast food, suc, prajeli, pâine, dulciuri). M-a ajutat să pierd 6-7 kg in doua saptamani.
Gândește-te bine inainte de a lua pastile( sanatate, bani cheltuiti). Doar reclama de ele.
Sanatate. :*

| Ela05 a răspuns:

Eu pastile nu te sfătuiesc, aș zice să probezi cu ceva ceaiuri, cum ar fi cel de coada calului, aloe Vera iarăși este bun pentru a slabi, dar trebuie să știi cum să îl folosești acesta ultimul. Depinde și ce tip de grasă ai. Eu sincer aș zice că cel mai bine este să mergi la un nutriționist mai întâi.