| alinagyo a întrebat:

Hey! acum 2 saptamani m-am decis sa renunt la carne. Pana acum nu mi-a fost greu insa azi am o pofta....de mezeluri,carne, cum pot sa scap de poftele astea? un sfat?

Răspuns Câştigător
| JustMyLove a răspuns:

Nu ar trebui sa renunti deodata, ci treptat, ca sa iti fie mai usor. Ar fi trebuit sa te gandesti mult mai bine cand ai luat aceasta decizie, dar parerea mea e ca ai nevoie si de proteine si ca nu ar fi trebui sa devii vegetariana. Incearca pestele, poate iti mai trece pofta.

3 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Ori te abtii de la carne de tot ori mananci tot ce vrei asa e cel mai bine

| Cosmin86 a răspuns:

Mananca o friptura de vita, un piept de pui sau de curcan, ceva slab si bogat in protenie.

Nu vad niciun motiv de ce sa renunti la carne, decat eventual sa-ti strici sanatatea

| FrumoasaTa a răspuns:

Bea un suc de lamîie sau mănîncă o felie de lămîie