| slayer678 a întrebat:

Hey! Am o problema, va rog ajutati-ma: deci, intr-o seara tata m-a intrebat pe mine si pe sora mea ce vrem sa facem vara asta. Sora.mea i-a zis ca vrea sa citesca nu stiu ce reviste, iar eu i-am zis ca vreau sa ies cu prietenii si sa ma dau cu skate-ul. Atunci el e inceput sa imi zica in sila:" si cu sora.ta ce faci? te doare in c**".
Faza e ca eu vreau sa ma distrez vara asta, nu ca celelalte veri cand am mers dupa curu lu' sora-mea la bunica "ca asa trebuie facut". Mama nu vrea sa se amestece in asta.
Cum as putea sa-l conving pe tata ca nu mai trebuie sa ma amestece in aceeasi oala cu sora-mea, ca nu mai sunt un copil mic si neajutorat? Mereu cand a fost vorba sa plec undeva cu prietenii mei (ex. incinta, parc) el a zis ca nu-i corect fata de ea.
P.SP sora.mea are 7 ani, eu 13.
Va rog ajutati-ma, e urgent.

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Spune`i ca ai mai crescut si doresti si tu putina libertate, mai ales pe timpul vacantei ca sa petreci timp cu prietenii tai.Da`i o idee ce ar putea face incat sa fie si sora ta fericita.

1 răspuns:
| Daniela_Georgiana_1989 a răspuns:

Pai....ai putea sa o faci pe ea sa nu mai vrea sa stea cu tine si atunci nu ar trebui sa mai atai cu ea