| TbXingeras a întrebat:

Hey buna …am si eu nevoie de ajutorul vostru happy vreau sa dau la liceul Tudor Vianu (Giurgiu) pe profilul filologie....insa nu stiu prea multe despre acest profil.
Vreau sa stiu ce meserie poti alege dupa terminare,materiile, si alte detalii care imi pot fi de ajutor happy
Multumesc! happy :* happy

1 răspuns:
| Crush247 a răspuns:

Pai, pe filologie practic ai profil uman, dupa finalizare, nu ai o anumita '' meserie'', insa poti da aproape la ori-ce facultate (Drept, Politie/jandarmi/S.R.I/ etc, Psihologie, Geografie etc. )
Sfatul meu este sa faci bine si sa te duci la filologie sau stiinte sociale, nu te duce la Mate-info etc (Profil Real ) pentru ca acolo o sa dai BAC la mate, fizica sau chiar biologie. in schimb la profilele umaniste ai de dat BAC la romana, istorie, la alegere logica/geografie/economie/filolzofie/etc., adica, BAC-ul e mult mai usor.