| Alexia567 a întrebat:

Hey! Cum ar trebui sa ii zic unui baiat ca nu il plac fara sa-l rănesc? Suntem foarte buni prieteni si vreau sa ramanem asa.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Multumeste-i pentru frumoasele lui sentimente pe care le are fata de tine dar, din motive strict personale, nu ai cum sa-i raspunzi cu aceeasi moneda, asa cum si-ar dori el: motiv pentru care ai fi onorata sa-l ai drept prieten, dar nu iubit.

| T0T a răspuns:

Îi spui cât de direct, dar oricum îl vei răni, și ar trebui să fie de-a dreptul prost să mențină acea relație de prietenie deoarece se va amăgi în continuare și va durea mai rău. E cum și-ar învârti cuțitul în rană

| OldSoul a răspuns:

Cel mai bine ii spui direct, daca incerci sa ocolesti nu va intelege mesajul si tot acolo se va ajunge.

| Sociopat a răspuns:

Ii spui ca sentimentul nu e reciproc. De el depinde daca va fi ranit nu de tine. Daca nu accepta faptul ca nu-l placi e problema lui nu a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent de modul în care o să-i spui, îl vei răni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietene nu sunt interesat, nu pricepi? Gaseste-ti pe alta.

| justadream94 a răspuns:

Fa-i lipeala cu vreo gagica.fa-l sa o placa pe alta.e singura metoda eficienta. daca i-o spui o sa doara..asa ii distragia tentia si il castigi ca prieten

| Rainmaker a răspuns:

Buna Alexia!
Cum nu-l placi, daca sunteti cei mai buni prieteni? Greu se poate pastra prietenia dintre un baiat si o fata facand abstractie de legaturile fizice dintre cei doi. daca chiar vrei sa pastrati distanta, n-ai decat sa-i tai din start aripile. Nu-l incuraja cu nimic in actiunile lui de a se apropia mai mult de tine.Trateaza-l cu mai multa raceala, dar nu inceta sa-i vorbesti. Cere-i sfaturi, arata-te interesata de spusele lui, dar cam atat.Da-te ocupata cand te invita undeva, dar nu ezita sa-i telefonezi si sa-i spui o gluma cateodata. poate va intelege si va renunta.Sau poate vei accepta tu si atunci, asta devine o alta poveste!

| speedY2 a răspuns:

Daca e destept o sa inteleaga.
Dar daca nu e imediat ce ii zici in sec 2 nu o sa te mai bage in seama.