| stelutza200 a întrebat:

Hey,cum pot sa-i spun unui baiat care e super indragostit dupa mine ca eu nu il plac nu vreau sa-i ranesc sentimentele, dar mie imi place de altcineva!
Cat mai repede!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| EAlice a răspuns:

Uh. e cam greu. Cel putin daca nu esti o fata care ignora si nu ii pasa de sentimentele celorlalti. Deci, stiu ca e un pic greu, si poate iti e jena sa ii zici, dar ai putea sa iei subiectul usor. Mai faci o gluma, te mai faci ca nu sti la ce se refera, desii, poate ca te prinzi de la inceput.dar, totusi; si ii spun ca nu e tocmai genul tau, si ca va intelegeti mai bine ca si simpli prieteni, nimic mai mult. Mult noroc.

9 răspunsuri:
| me22 a răspuns:

Zi ca vreți sa fiți doar prieteni, ca e draguț dar nu e genu tău. Si eu sunt asa, îmi e teama sa nu rănesc pe cineva pentru ca știu ca nici mie nu-mi place sa rănesc pe cineva. Sper sa te descurci!

| RegalusDekaron a răspuns:

Lol, tu iubesti pe altcineva, care poate nu da doi bani, el te iubeste, si tu nu dai doi bani, si tot asa.

| mentholinks a răspuns:

Daca chiar nu vrei sa-i ranesti sentimentele trebuie sa-l faci sa-si schimbe parerea despre tine iar pentru a face asta poti sa-i spui in felul urmator: "Din cate coarde sunt pe lume tocmai pe mine mai gasit?! Ia mai lasa-ma in pace." Iubirea o sa-i treaca ca prin minune.

| GrimReapper a răspuns:

Incearca sa ii spui ferm ce simti si incearca sa ii explici ca nu e sfarsitul lumii si sa il ajuti sa se impace cu idea.

| MyaEmy a răspuns:

Nu trebuie sa-i spui neaparat ca nu-l placi, ii spui ca tie iti place mai mult de alt baiat si va intelege.
Sper ca te-am ajutat happy

| Kazumi a răspuns:

Arata-i ca iti place alt gen

| dulcikaaa a răspuns:

Pai ii spui asa ca este un baiat dragut, de treaba etc. dar tu nu te vezi cu el nu te potrivesti cu el spune-i ca este mai bine ca voi doi sa ramaneti doar amici...la mine a mers succes!

| PaNdIsPaN a răspuns:

Poti sa incerci sa ii explici ca nu esti fata potrivita pentru el:Gandeste-te la lucrurile care va fac, practic, incompatibili si spune-i-le pe un ton bland si in nici un caz in bataie de joc, asta poate il va face sa se gandeasca mai mult la posibilitatea de a alege o alta fata....la sfarsit poti sa bagi vechea faza cu "Eu zic ca mai bine ramanem doar prieteni"Sper ca te ajuta:*

| Mov_Turcoaz_1994 a răspuns:

Ii poti spune frumos, ca o fata cu bun simt sa te lase in pace deoarece nu te intereseaza propunerea lui... P.S: spune ca vrei sa inveti si nu ai timp de baieti