| RoxyRoxana99 a întrebat:

Hey! :*
Cum sa încep sa-mi fac un blog? Si știți daca se câștiga si bani din chestia asta? Multumesc!
Funda! :*

2 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Eu iti recomand sa-ti faci pe www.ucoz.ro - e mult mai complet.
Plus, daca vrei sa-ti atasezi ulterior un domeniu propriu, o poti faci gratuit.

| GabyB94 a răspuns:

Blog poti sa incerci pe webnode.ro
Cred ca e destul de simplu de folosit si e in limba romana in cazul in care nu ai chef de platforme in limbi straine sau poti sa alegi aici o limba straina daca vrei.

Pentru bani iti trebuie mai intai continut de calitate. De aici rezulta multi vizitatori, adica trafic. Apoi poti sa intri intr-un program de afiliere si sa postezi reclame pentru altii si sa castigi bani din asta. Daca esti chiar buna in ceea ce faci poate vei primi oferte de colaborare.