| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey, cum sa va spun am un fel de problema adica cand este sa merg undeva in oras, sa ma intalnesc cu prietenul sau cu prietenii sau cand merg la medic,chiar si la coafor am o teama asa in mine nu stiu de ce o am ca nu as avea de ce,de exemplu, seara imi planific totul pentru a doua zi si cand ma trezesc dimineata,imi doresc sa aman ce aveam de facut in acea zi pe alta data si tot asa,sa aman mereu mai ales cand stau la autobuz, in statie la fel e stres mare si nu stiu de ce vreau sa scap de aceasta fobie sa zic sau problema ca nu pot continua asa as sta mai mult in casa decat afara voi ce ma sfatuiti sa fac?

4 răspunsuri:
| allexxys a răspuns:

Buna... eu cred ca ai stat prea mult afara si te-ai saturat de acea atmosfer. ar fi bine sa mai stai si prin casa, alaturi de familia ta, samai discutati ceva interesant gen; sa planuiti o vacanta.

Sau poate ar trebuie sa faci o vizita la un psiholog. daca nu poti ajunge acolo, fa o vizita viirtuala unui psiholog.
Uite aici, este unul dintre cei mai buni psihologi online: http://www.google.ro/......http?/aclk

Sper sa... te fi ajutat:P
Bye!

| d182 a răspuns:

Te inteleg, la mine e chiar mai rau -_-. parerea mea e sa nu te duci chiar acum la un psiholog pentru ca probabil o sa-ti faca cum mi-a facut mie, o sa-ti spuna ca ai un nivel inalt de anxietate si o sa bage pastile-n tine. relaxeaza-te si incearca sa nu te gandesti la chestiile care-ti provoaca sentimentul acela de neliniste c:

| D3n156 a răspuns:

Pote ca in trecut ai facut ceva in public si nu a iesit tocmai ce te asteptai si acum, inainte sa faci ceva te gandesti foarte bine si ti-e frica sa nu o dai in bara ca sa te faci de rusine. Trebuie sa te gandesti ca nu are ce sa se intample.

| Xander11 a răspuns:

Mda am si eu asta doar trebuie sa iti spui ca totul va fi bine e anxietate cred ca toti avem asa ceva mai mult sau mai putin.