| Banxk288 a întrebat:

Hey! De când eram mai mică mi-a placut mereu de un singur băiat, dar ieri am început sa vorbim pe Instagram fara ca el sa stie ca eu sunt, am facut un cont fake pentru a vorbi cu el pentru că daca ar fi stiut ca eu sunt nu ar fi vorbit cu mine. Si am stat de vorba si chiar mi-am dat seama ca este o persoana ce pune la suflet si trecem prin aceleasi lucruri si ne intelegem perfect, dar... as vrea ca el sa stie ca eu sunt cu adevarat pentru ca nu il mai pot minti atat ca sunt o altă persoană si vreau sa aiba o parere mai buna despre mine in realitate, dar nu stiu cum să fac pentru ca l-am mintit ca sunt o prietenă de a mea si el spunea ca tot mă holbez la el dar nu e asa si mă crede obsedata de el.
Ce ar trebui sa fac? Fara hate pls

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tocmai ai facut cea mai mare gafa din viata ta: l-ai mintit facand un cont fake iar acum nu vei putea sa te prezinti lui, fiindca tu esti mincinoasa.
Ce poti afce?
In aceasta situatie nu mai ai decat o singura solutie: sa-i spui adevarul si el va decide, daca meriti o sansa sau nu!

| isemilia a răspuns:

Nu inteleg de ce actionezi ca un copil. Poti sa il intrebi ce crede despre "tine" (adica despre "prietena ta") cand e mai fericit putin, iar dupa sa ii spui ca iti pare rau, insa erai tu. Sa stii insa ca din actiunile tale reiese obsesia fata de el.

| CristinaBabu11321 a răspuns:

Nu te grabi cu decizia. Teoretic ar trebui sa ii spui adevarul dar daca faci asta cam ar trebui sa iti iei adio de la o posibila relatie cu el.
Eu zic sa incerci sa vorbesti in continuare cu el si sa vezi cum evolueaza situatia