| Lukasssz a întrebat:

Hey, de ce unii crestini ii jignesc pe atei si pe cei din Lgbtq+? Unde e regula cu iubirea aproapelui?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Pai cand e vorba de asta uita de ce scrie in biblie. rolling on the floor)) Nu au citit pasajul ala.rolling on the floor
Serios acum, cred ca pur si simplu nu vor sa inteleaga ca oamenii sunt diferiti si au impresia ca doar ce spune "sfanta carte" e bine sa faci. Mereu am vazut ca oamenii credinciosi vor cu tot dinadinsul sa te faca sa faci ce fac ei, sa crezi in ce vor ei.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aceea nu este o regula sau lege, ci o porunca biblica, pe care o respecta doar crestinii religiosi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu cat mai credincios cu atat mai homofob, rasist, xenofob etc etc. Aia cu aproapele e doar o vrajeala. Religia, oricare ar fi ea, numai toleranta nu propaga

| sierra1 a răspuns:

Atât (de puțin) îi duce capul. De unde nu-i și gizăs nu cere...

| Apokales a răspuns:

Simplu. Daca nu ai puncte comune, nu vei forma niciodata o comunitate, un grup. Iar astia au viziuni total diferite. Crestinii cred in divinitate, ateii nu. LGBT-istii si crestinii au viziuni diferite in ceea ce priveste cuplul, ca sa zicem asa.

| alexalx1234 a răspuns:

Ce te face să crezi că cei din din Lgbtq+ nu fac la fel?