| GabriellaGabby a întrebat:

Hey
Dupa cum am mai spus si la intrabarea trecuta am un baiat in clasa pe care il plac.De cateva zile am observat cu coada ochiului ca in timpul orei se mai introcea cateodata si se uita la mine si cateodata mai vine langa mine in pauza si daca de ex ma uit pe caiet se uita si el sau imi cere cateodata cate ceva adica sa ii dau creionul sau caietu`.Eu intr-un fel cred ca ma place.Voi ce credeti?
Si mai e o chestie..as vrea sa fiu cu el dar nu stiu cum sa ii spun asta ca mereu cand il vad ma intimidez.ce mai bine ar fi sa faca el primul pas.ce ar trebui sa fac?
Funda happy

3 răspunsuri:
| мαяιє a răspuns:

Pai daca asa fi in locul tau eu i-as spune direct ca il plac. Poate si el te place. Nu ai de unde sa stii daca nu ii zici ce simti pentru el.

| TooNight a răspuns:

Sincer,nu acesta este un semn daca te place, sau nu, dar tu stii cum se poarta cu tine.60%posibil sa te placa, daca tot umbla dupa tine, sau poate fii doar o simpla apropiere amicala. Daca vrei sa fii cu el, poate o sa crezi ca sunt cam dura, dar lasa-l pe el sa te intrebe.Baiaul vine la fata, nu fata la baiat.Sau daca chiar il placi mult, si vrei sa fii cu el, sfatul meu este sa faci si tu cum face el cu tine.Adica umbla si tu dupa el,apropiete sufleteste vorbind, si apoi dupa ceva timp(o saptamana-doua), intreaba-l daca vrea sa faceti un cuplu, daca nu te intreaba el, pana atunci.Este si normal sa te intimidezi, in asemenea subiecte, dar daca il placi cu adevarat, vei reusi.Bafta!

| ADINAeu a răspuns:

In primul rand nu-i neaparat sa faca el primul pas. Daca tie iti este rusine sa-i spui direct spune-i la talefon sau printr-un mesaj si vezi cum se comporata dupa aia. Poate daca afla ca tu il placi si el o sa iti spuna daca te place sau nu.
Sper ca acest raspuns sa te ajute.