| maytha a întrebat:

Hey imi puteti explica pls cum vine treaba cu "Jurnalele lui Stefan" din the Vapires Diares adica despre ce e vb ca am vazut ca apare cu bravo cam despre ce e vorba? despre ce face Stefan sau? fundita:*

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Este primul volum din "the vampire diares" am cumparat si eu cartea impreuna cu revista. Este doar primul volum. [cel de-al doilea apare pe 12 iunie parca tot cu revista bravo]
Despre ce este vorba? Pai...:
In timpul Razboiului Civil, intr-un cadru dominat de marii monstrii, averi fabuloase si secrete mortale, 3 adolescenti din Mystic Falls, Virginia, formeaza un triunghi amoros torid ce va strabate secolele. Cei doi frati Stefan si Damon Salvatore, sunt de nedespartit pana ce o intalnesc pe KAtherine, o tanara uluitoare si misterioasa. Deveniti rivali, ei isi disputa inima lui Katherine doar ca sa descopere ce somptuasele ei toalete de matase si nestemate sclipitoare ce ascund un secret cumplit:
Katherine este vampir. Si este hotarata sa ii transforme si pe ei tot in vampiri, ca sa poata vietuii impreuna-pentru totdeauna.
LEcuta placuta! PArerea mea, se merita cumparate mai ales ca la librarile le gasesti mult mai scumpe decat le iei impreuna cu bravo.
O zi buna!