| Com3 a întrebat:

Hey.
In ultimul timp când vorbesc cu iubita mea pe facebook, punem multe stickere si emoticoane, si vorbim destul de putin,, ma refer la cuvinte,, laughing
Ar putea fi asta o problema?
Chiar nu stiu ce subiect de discutie sa gasesc.
Niste sfaturi sau ideei? Dau funda

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa stii ca ilpsa comunicari inseamna sfarsitul, te-ai plictisit de ea, tot ai tras de ea nu? e normal, nu inteleg de ce tot tragi de ea, ce varsta ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea fi o problema, dar cred ca totusi cu iubita ta nu pe facebook trebuie sa vorbesti mai mult.

| NastyGirl55 a răspuns:

Poate face asta din cauza faptului ca o plictisesti si nu ii dai subiect de discutie, sau poate ca e mai ''inchisa in ea'' si nu e prea comunicativa. E simplu, fii atent:
-Nu trebuie sa vorbesti despre tenelovele/filme sau alte chestii care nu iti plac tie. Intreab-o ce ii place la tine sau ce fel de caracter prefera la un baiat, daca vrei sa scapi de stikere sun-o prin apel video pe skype si poate asa o sa comunicati mai mult.
Daca vrei subiecte de discutie, fetele prefera: filme, tenelovele, prefera ca sa fie intrebate despre povestea lor de viata, moda, relatii, sau lucruri pe care le aveti in comun.
Sper ca te-am ajutat cat de cat. Bafta happy!

| Mariuca1999 a răspuns:

Cred ca foloseste doar emoji din cauza ca nu prea are ce spune sau poate a intervenit monotonia in discutiile voastre.
Ai putea sa o intrebi despre planurile ei de viitor, sa vorbiti despre mancare sau filme.
Sper ca te-am ajutat.