| EllyFMS a întrebat:

Heyhappy! mi-am facut acum vreo 4 zile o gaura in ureche.nu mi-am facut`o eu, am fost in sir[pentru cei care st din bucuresti si stiu despre ce loc e vba] si acolo la o argintarie fac gauri cu pistolul. mi-au pus un cercel de la ei.eu cum am ajuns acasa am vrut sa il dau jos da nu am putut. eu initial dadeam cu spirt, dar i`au sps niste colege mamei sa nu mai dau ca spirtul coace, sa dau cu saliva si sa misc cercelul sa nu se lipeasca. ma rog.acum l`am dat jos si s`a innegrit[putin de la cercel] si s`a umflat in jurul gaurii[este normal?]. acum a schimbat cercelul, am pus unul din aur. dar totusi ma cam doare. oricum voi cu ce ziceti sa dau sa nu mai doara asa rau si sa se desumfle?![dau fundita]

Răspuns Câştigător
| superwoman a răspuns:

Nu trebuia sa. l il scoti doua saptamana din ureche. ea isi va reveni in timp dar mai bine puneti inapoi cercelul acela care tsi l. a data colo deoarece este un cercel medicinal si nu il scoate desfaci doar putn incheietoarea si dai cu saliva sau cu o crema dar nu il scoate. Dupa ce observi ca urechea s-a dezumflat si te simti mai bine l poti schimba.

5 răspunsuri:
| Adya20 a răspuns:

Hmm, mai misca-l din cand in cand ca sa nu faca coaja, dar nu exagera cu asta! Daca vezi ca se imflameaza si continua sa te doara va trebui sa-l dai jos, sa lasi sa se astupa gaura iar apoi sa faci alta. iar data viitoare cumpara-ti un cercel medicinal, gasesti in idm! Dupa o saptamana maxim 2 poti sa-l schimbi cu cercel din aur sau argint

| EllyFMS explică:

Pai da da` s`a innegrit acolo locul de la cercelul ala:-s.

| bluepuff a răspuns:

Frate mai bine iti dadeai singura si nici nu se intampla asa... te duci nu stiu unde doar pentru o gaura in urechestraight face. lol.
Eu mi-am dat singura toate gaurile din ureche si buza, nu am patit nimicstraight face.
Pune si tu un amic care mai stie cate ceva sa iti dea, ai sa vezi ca nu mai patesti nimic.
Cat despre ureche eu as zice sa dai cercelu jos, dai cu crema de galbenele sa iti treaca mai repede si iti dai iar cand e vindecata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu te duci in sir ca sa iti dai gaura? Mi se pare cam periculos...Ar trebui sa le faci scandal pentru ceea ce ai patit...eu asa as face daca as fi in locul tau. Cel mai bine e sa te duci la un doctor sa vezi ce ti-ar recomanda pentru asa ceva.

| Didii29 a răspuns:

Nu trebuia să îl dai jos. Eu când mi-am făcut, mi s-a spus ca:
-În prima zi nu am voie să îl ating.
-Următoarele șase săptămâni îl țin acolo, și în fiecare zi îl rotesc. (după ce mă spăl bine pe mâini, desigur)
-Următoarele șase luni port cercel de aur sau argint
Și apoi pot face ce vreau cu gaura aia. Așa am făcut și nu am nimic acum, după 1 an jumate happy
acumși