| anonim_4396 a întrebat:

Hey,mi-am pus un piercing in buza acu 2 zile cred...si s-a infectat,am folosit apa de gura, aciclovir, apa oxigenata si tot sa infectat...nu vreau sa-l scot sa se astupe gaura sau sa se extinda infectia.Ce sa fac? (vreau raspunsuri de la cei care au avut problema asta.) dau funda :*

3 răspunsuri:
| rebekka11 a răspuns:

Poti consulta un medic. El te poate ajuta cel mai bine.

| qAnnnna a răspuns:

Din punctul meu de vedere, ar fi bine sa-ti cumperi piercing de argint sau aur. Am si eu asemenea probleme de la tinichele.Bafta!

| SmokeW a răspuns:

Stai calma, nu s-a infectat, este doar o reactie a organismului atunci cand intalneste corpuri staine... Te sfatuiesc sa te duci la farmacie si sa intrebi de o crema speciala pentru astfel de situatii, sau pur si simplu poti sa dizolvi sare in apa, si sa te dai cu un betisor de urechi pe gaura, ajuta la cicatrizarea gauri si la dezinfectarea acesteia, sper ca ti-am fost de ajurot :*