| lovenutella02 a întrebat:

Hey!
Nu stiu cum sa.i spun mamei mele ca vreau sa port bustiera /sutien.
Odata am adus vorba si a zis ca atunci cand o sa am copil am sa port straight face
Dar la sport ma dor sanii ( practic Handbal ) si din orice atingere din greseala in vine sa plang. Va rog, fetele, ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

I dont get the point, cine poarta bustiera, ea sau tu? si eu la 14 ani am vrut cercel, la fel ca ..nu o sa port ca bla bla bla, am venit cu el acasa, al doilea la fel, acum la varsta maturitati, am mai pus unu doar asa ca am vrut eu.Pe scurt,fa-o, afara din casa nu o sa te dea, esti fetita lu mami scumpa kiss te pupa jean, ai grija cu baieti ca daca ai ce pune in sutien, o sa fi luata in vizor de baietibig grin

| darrio2007 a răspuns:

Este normal sa porti asa ceva la sport.Maica-ta nu este constienta de asta?

| Rakanishuu a răspuns:

laughing A glumit si ea cu tine!
Fa-o sa inteleaga ca esti la varsta la care ai nevoie de sutien. Nu este de ajuns sa ii spui doar ca il vrei. Prezinta-i situatia care te incurca atunci cand faci sport si intr-un final o sa inteleaga. Probabil ca ea, ca mama, nu stie de existenta nevoilor tale care nici nu se pot observa. E important sa-i aduci la cunostiinta lucrurile acestea din timp. Crede-ma ca n-o sa te tina pana la 16, 17, 18 ani fara sutien.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ar fi să nu-i spui?
Îţi cumperi bustieră şi o porţi, nu se observă.
Nu e push up ca să-ţi ridice sânii şi să se vadă.