| ghadyr92 a întrebat:

Hey numele meu e Ghadir, am 16 ani si am o problema... in sensul ca nu ma inteleg absolut deloc cu parinti...
tata nu mi da voie sa fac nimic... daca ar fi dupa el as invata non stop.straight face ma verifica constant, in orice fac si niciodata nu ma lasa sa mi aduc prietenii acasa...plus ca nu vrea sa mi fac decat prieteni musulmani (eu sunt musulmanca), si nu ma lasa sa ies cu colegii nici macar in parc, cu atat mai putin in club. n-are incredere deloc in mine(eu nici nu fumez nici nu ma droghez, invat si f bine si tot nu are incredere in mine)...mama cam la fel, se ia dupa tata... nu ma mai inteleg cu niemni din familie...crying si chestia asta ma afecteaza si in legatura cu prietenii care dejaincep sa faca misto de mine .si sufar f mult din cauza asta, ca nu pot sa ies cu ei. .si nu pot sa mi traiesc viata, care daca ar fi dupa tata s-ar rezuma doar la scoala si la invatat... aaaaa plus ca face crize daca vede ca ma machez si ar trebui sa zic mersi ca nu ma pune sa port si val in cap... deci practic nu mai suport...am incercat sa discut cu amandoi, dar spun sa mi vad de treaba si de scoala. ce pot sa fac macar sa le castig increderea(in special lui tata)

2 răspunsuri:
| Corinne a răspuns:

Sa stii ca ai noroc ca nu porti val. iar cu machiajul.incearca sa nu fie atat de vizibil sau foarte strident.cu timpul poate va accepta.credbig grin
Cat despre restul'.nu stiuthinking ii greu. eu stiam ca la musulmani se respecta cu strictete religia. dar incearca sa vorbesti cu parintii tai deschis mai ales cu mama. ea te va intelege mult mai bine si poate sa-l faca pe tatal tau sa mai lese de la el. povestestei mamei tale lucrurile frumoase de peste zi.fii prietena cu ea! vei avea multe de castigat, te asigur! ( din propria experientabatting eyelashes )
Si prietenii? de ce fac misto de tine? ca esti musulmanca? daca ar fi prieteni adevarati ar fi langa tine si te`ar ajuta sa treci peste toate problemele cu familia ta.cred ca ar fi bine sa nu`i bagi in seama si sa te mandresti de ceea ce esti.Cauta`ti prieteni pe care te poti baza oricand!
Mult noroc! kiss

Corry

| alecsandra_2214 a răspuns:

Buna.Iti las acest link http://schimbareainbine.ro/? page_id=11 este un site cu, consiliere online, sunt sigura ca vei gasi o rezolvare.chatul este privat! incearca! nu pierzi nimic. te-am pupat