| Satisfaction a întrebat:

Hey. printii mei cauta o destinatie pentru vacanta de vara. Pana acum doi ani am mers toata familia ( 4 pers) ..anul acesta, deja fiind si noi mai mari (eu si fratele meu) am hotarat sa mergem in destinatii diferite. Ei bine..noi inca nu stim ce o sa facem dar pentru parinti am promis ca le gasesc eu locatialaughing suna de parca as vrea sa scap de eilaughing M-am gandit in Grecia sau in Bulgaria. Acum eu vin si va intreb: unde? As dori sa-mi spuneti din proprie experienta in diferite statiuni si hoteluri din cele doua tarihappy Am cautat pe net pe la agentiile de turism dar sunt nehotarata. Deci daca aveti cuvinte de lauda/reprosuri despre vreo locatie va rog sa im ispuneti! Multumesc!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cel mai bine poți fi informat/ă punând o întrebare la rubrica „Ce îmi recomandați?" de pe amfostacolo.ro
Ce aș recomanda eu personal? din Bulgaria - Stațiunea Devin (un fel de Herculane al lor, în munți, la Sud - de acolo e apa minerală de la magazin cu același nume), hotel Orpheus SPA & Resort. Dar mai sunt și altele. Sau un hotel din lanțul Grifid în Nisipurile de Aur; indiferent care.
În Grecia? e greu. Sunt atât de multe locuri ce merită văzute... Parga, Lefkada, Corfu, Thassos - mna, asta trebuie luată și văzută de la un cap la altul, dintr-o insulă pe alta...

| Seomox a răspuns:

Eu personal ti-as recomanda Grecia, mai precis Corfu, poti citi mai multe aici http://www.destinatii.info/corfu-o-alegere-perfecta-pentru-vacanta/ iar tinand cont ca destinatia trebuie sa fie pentru parintii tai, spre deosebire de Bulgaria care a devenit cel putin pentru statiunile de la mare o destinatie foarte comerciala, in Grecia se pot vedea mult mai multe lucruri cum ar fi, muzee, biserici, palate si multe alte obiective turistice care sunt convins ca le vor placea parintilor tai.