| Briosaaa a întrebat:

Hey:*! Sa va vad cum rezolvati problema asta: Am cunoscut o fata Anca ( acum 2 ani). Ne intelegeam ff bine si ea imi spunea ca sunt cea mai buna prietena a eihappy. Pan' la urma mi-am dat seama ca si ea este. Dar m-am certat rau cu ea. Mai aveam o prietena buna, Delia. Ele 2 se barfeau reciproclaughing desi erau prietene :-s... Delia spunea ca Anca e slaba si urata, iar Anca spunea ca Delia e needucata si rea. Ma rog de asta, stiti voiwinking. Am aflat de la o fata ca Anca ma barfea de 2 ani si ca Delia nu ma mai suporta.

Asa ca azi le-am vazut pe alea 2 impreunalaughing.

Anca m-a sunat cand eram pe platou si se purta,, frumos " cu mine. Eu i-am explicat faza si, ea spune ca nu e adevarat rolling eyes. Ma laasi?

Acum eu nu mai stiu cum sa scap de astea doua. Ma ajutatibatting eyelashes?

Răspuns Câştigător
| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Da, știu cum trebuie să procedezi! Și eu am fost într-o situație asemănătoare! Eu te sfătuiesc să vorbești calm cu ele și să le pui să aleagă între două variante: ba rămâneți prietene toate trei și nu vă mai bârfiți, ba ai încheiat orice prietenie cu ele. Dacă aleg prima variantă, le spui că, pentru a fi prietene cu tine, ar face bine să nu se mai bârfească una cu cealaltă și nici pe tine să nu te mai atace! Dacă sunteți numai două fete, nu trebuie să începeți să o bârfiți pe cea care lipsește! Să ne acceptăm unii pe alții și cu calitățile și cu defectele pe care le avem.
Dacă aleg a doua variantă, spune-le că nu vei mai avea nici o tangență cu ele și nu suporți să fii umilită de ele! Succes!

3 răspunsuri:
| perro12 a răspuns:

Cel mai bun mod de a scapa de cineva este sa-l enervezi si sa te certi cu el. Functioneaza 100% am probat eu laughing desi a fost greu de gasit movitul.

HF

| °º•●-♫-aLЭxeL-♫-●•º° a răspuns:

Tot ce a scris la intrebare o formulezi ca afirmatie si le explici pe mess sau face to face si vezi ce rezolvi dar oricum ele doua nu sunt prietene pentru tine si nici intre ele si sa le spui ca se barfeau etc le iei pe aman2 la conferintzahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barfestele si asigurate ca vor afla.