| Hope_9316 a întrebat:

Hey!
Spuneti-mi si mie... Liceul pe care il urmez are profil de "Servicii ", "Turism si Alimentatie Publica ". La sfarsitul liceului o sa obtin specializarea de tehnician in turism. Sa urmez o facultate pe acelasi domeniu? E de viitor? Sau sa ma reprofilez?

Multumesc! happy

1 răspuns:
| Elvina a răspuns:

Turismul... asa si asa. Ca ghid, salariul mic, plictiseala. Daca-ti deschizi o agentie de turism, e multa concurenta, dar poti incerca. Fa ce-ti place! Daca tu asta vrei cu adevarat, atunci du-te acolo!