| xMihneaAndreix a întrebat:

Am 13 ani dar ma framanta gandul la ce liceu as vrea sa ma duc adica am media la mate 9.82 si la romana 9.60 si sunt destul de bun dar am doua conditii: As vrea sa se invete dupa-amiaza si sa nu fie liceu d-ala gen sa fie inchisoare sa n-ai voie sa iesi pana la magazin sau ceva de genul.Astept spaturi.Dau funda! Vreau sa imi ziceti niste liceuri dupa conditiile de mai sus si nu vreau sa-mi ziceti ca e mai bine fara conditii eu doar v-am cerut niste sfaturi!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, nu exista licee unde se invata dupa amiaza, ce vrei tu, se intampla doar la scoala generala!
Cat despre libertatea pe care o ceri, ma indoiesc ca o vei primii, poate daca stai acasa la mama si tata, fara sa mai mergi la scoala, in felul asta poti sa dormi pana la pranz si sa mergi la magazin, cand vrei tu.
Dar daca vrei sa faci ceva in viata si vrei sa termini un liceu, atunci lasa cererile de copilasi mici si rasfatati si aliniaza-te regulilor liceelor.

2 răspunsuri:
| Anonim9114562123 a răspuns:

Eu nu consider ca este important evaluarea nationala de clasa a VIII-a, sau liceul, pentru ca practic poti ajunge cu medii bune si o nota mare in bacalaureat la facultatea dorita. Este importanta din acel punct de vedere, ca o sa iti faci un anturaj la liceu, si daca dai de unul de copii neinteresati de scoala, fumatori, "rebeli", nu vei ajunge departe. De asemenea nu inteleg de ce iti place scoala dupa-amiaza, pentru ca nu vei avea timp in clasele XI si XII de meditatii pentru bacalaureat. Succes!

| claudiutuber a răspuns:

Salut, in Romania nu prea mai sunt licee din acestea, și Ministerul educației dorește să elimine aceste scolii cu învățatul după-amiază deoarece copii sunt mai stresați și violenți. Daca te-am ajutat, da te rog o funda.