| Meowly1 a întrebat:

am 2 prietene tare bune insa 1 cred ca se cam foloseste ptc nu are cu cine prieteni sad alta pare ft sincera si buna la inima insa uneori e cam rautacioasa si imi zice porecle urate sad nu o sa uit ca m-a facut de ras in fata baiatului de care imi place si ca a aflat toata clasa ca il plac sad Ziceti ce sa fac cu prietenele mele si cum sa fac sa creada toti ca nu il plac

Răspuns Câştigător
| doctorAnswer a răspuns:

Prietenele tale sunt foarte copilăroase, iar cea care ți-a făcuta asta nu se poate numi prietenă. Pe viitor nu-i mai acorda atât încredere.
La faza cu băiatul nu e nicio rușine, dar dacă te simți mai bine poți nega.
Încă ceva. Zic să porți o discuție cu prietena ta și să-i spui că asta te-a deranjat și că nu a fost okay ce a făcut. Dacă o face din nou e timpul să-ți cauți alta.