| xDoll a întrebat:

am o intrebare confused
ma tot contrazic cu prietena mea... ea spune ca exista program pentru spart parole la YM! eu zic ca NU EXISTA! deci exista sau nu :X mersi
funda +vot da sa nu creti funda va rogg

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

@masacru08
Sunt în clasa a 12-a la mate-info şi presupun că am ceva cunoştinţe în aşa ceva. Prietenii tăi pot sparge parola cuiva doar din neatenţia celor vizaţi, adică dacă fac programe unde aceştia să îşi "trimită" parolele fără ca ei să ştie sau prin intermediul unor programe de tip trojan instalate în calculator. A sparge baza de date de la yahoo este aproape imposibil, mai ales fără un calculator foarte performant şi fără cunoştinţe solide în domeniul acesta.
Dar nicidecum nu există vreun program unde să scrii id-ul şi să îţi arate parola acestuia, iar dacă găseşti aşa ceva, cu siguranţă este ceva necurat, putând însemna chiar o încercare de a îţi ataca calculatorul.

11 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Dupa cum am mai raspuns de nenumarate ori, Yahoo este o companie prea puternica pentru a permite existenta unor astfel de programe. In niciun caz nu ti se poate sparge parola in felul asta.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Nu, nu există niciun program. Cel mai simplu mod de a afla parola cuiva (dacă poate fi şi ăsta numit simplu) este să îl faci să îţi dea într-un fel sau altul parola.

| DozeCuVisse a răspuns:

NU existaaa`!
spune-i prietenei tale cand va gasi asa ceva sa ma anunte si pe mine`winking

AM avut eu un program ceva de gen dar trebuie sa iti spuna ip mai multe cehstii e complicat si doar asa poti sa afli parola dar cine crezii ca te va lasa sa ii afli parolaa?
deci NU existaa
cine stie sa ma anunte si pe mine.smug
funda?

| THC26 a răspuns:

NU exista! Cei de la Yahoo au o securitate maxima. Ti se poate intra cineva pe Id doar daca ii dai uh parolawinking

| Sellak a răspuns:

Da exista si cum a zis si masacru08 numai heckari si cei care lau platit il au.

| niko_2806 a răspuns:

Nu pREa creD.ca este.
Se vorbeste aiurEa
Dar nu cred nici eu.
.tongue. funda te rogg.:X.pup

| Natashha a răspuns:

Nu exista nici un program de spart parole YM, totul e o minciuna daca cineva iti spune ca "eu am spart o parola ca am program" happy
Parolele de YM sunt stocate in baza de date la Yahoo unde nici un ultilizator nu are acces!

| PopaMihai a răspuns:

Da sunt programe...dar numa hackeri il au sau cei care au platit pentru el.

| PopaMihai a răspuns:

Bai inteligentiilor taceti ca nu stiti nimic...toti nu exista nu exista mai taceti ca nu stiti. Eu stiu foarte bine am 5 prieteni care sparg parole de yahoo, asa ca ciocu mic

| RObeRT_8698 a răspuns:

NU EXISTA! Doar sa stii ce intrebari ai si raspunsuri!winking :d, dar asta tot tu trebuie sa le zici! informeazate si la urma imi dai si mie funda nu? :d

| Larysweety a răspuns:

Nu exista
sunt doar niste zvonuri ca sa nu ai ce face numa sa cauti programulstraight face

funda si vot?big grin