| elena_8318 a întrebat:

am o problema destul de marebig grin(cred). acum cateva luni vorbeam cu un baiat, la inceput eu nu il prea bagam in seama si el era chiar stresant... dupa un timo a mai incetat sa imi scrie. iar atunci a inceput sa imi placa de el enorm, dupa un timp m-a pus pe invisible si de abia ma saluta pe strada. am stat si m-am gandit si nu inteleg motivu, chiar nu am facut nimic. dupa vreo 2 saptamani l-am vazut la patinoar cu prietena lui ( e singuru baiat dupa care am plans, nu pot sa il uit, din ianuarie ma tot gandesc la el ) ma simt atat de nasol cand il vad cu noua lui prietena sad. ce sa fac?straight face. nu de mult vorbesc cu prietenul lui si avem o relatie de vreo cateva zile... dar tot la el ma gandesc straight face

6 răspunsuri:
| NoCharachter a răspuns:

Oh my God! Ce idei monstruase aveti. Umpleti capul la fata cu : gelozie, citeste carti pana inebunesti, si altele. Draga mea, de ce nu incerci sa te bagi in seama? Sa incerci sa te apropii de el... Si daca el chiar te mai place, poate iese ceva nu? Da'...cam asa sunt toti baietii, Jesus! laughing

| DonCorleone a răspuns:

Vrea sa ti-o plateasca cu aceeasi moneda
tu la inceput nu il bagai in seama iar el era stresant(asta arata ca ii placea de tine)

varianta 1 :ori vrea sa te faca geloasa
varianta 2: s-a plictisit sa umble dupa tine si vazand ca nu il bagi in seama a incercat sa se cupleze cu o alta fata

asta e faza
winking

iar de facut nu stiu poti sa intrii in discutie cu el
sa il faci sa rada. majoritatea baietilor le plac fetele mai "nebunatice" (in sensul bun al cuvantului)

sper ca te-am ajutat
si plss fundabatting eyelashes:*

| Sky_6013 a răspuns:

Ah...am fost si eu in aceas situatie, crede-ma eu m-am gandit la el din iunie...si stii cum am rezolvat? nu cred ca e foarte eficient dar in fine : m-am dus la el si i-am zis : nu te supara da de ce ma eviti, chiar nu inteleg, te plac asta vroiam sa iiti spun, dupa cateva zile m-a cautat

sau 2 : intreb-l de ce te ignora ...sau ganndetste-te daca cineva il mai place si a aflatc a si tu il simpatizezi si i-a spus niste lucrui jenante sau destul de naspa

sper ca ti-am fost de ajutor succes :* smug!

| GyeBaek a răspuns:

Incerca sa iubesti pe cine ai acum.

| alina_7878 a răspuns:

Incearca sa iesiti in oras cu mai multi prieteni comuni
si dac vezi ca nu te prea saluta.saluta-l tu zambestei si fii draguta
i putea sa il faci gelos cu iubitul tau. poate si el mai simte ceva pentru tine si s-a cuplat cu alta sa te uite big grin
si.sa nu renunti
bafta happy

| comycutza a răspuns:

Sincer...am si eu aceeasi problema decat ca eu stau intr'o parte si el in alta parte eram apropiati dar eu nu stiu motivu pentru care nu mai vb...
Ce sa iti spun incearca cumva sa nu te mai gandesti la el. ocupati timpul cu altceva stai cu prietenele...eu asa fac.incerc sa nu ma gandesc stau la pc ma joc si mai nou citesc am citit 4 carti in 2 saptamani sper sa reusest si poate...nu stiu o sa se desparta de fata aia si poate poate ceva.sa ma tii la curent pa:*