| Alinaaa03 a întrebat:

am o problema spusa de mine cam grava adica sa va zic despre ce ii vorba.Ii vorba de minesi un baiat...sa va spun cum a inceput totul.

Intr-o zi pe autobuz cand veneam spre casa stateam cu niste prieteni si unul dintre prieteni mei a observat ca ma cam uitam la acel baiat.Cand am ajuns acasa prietenul care a observat ca imi place de el (Marko)mi-a dat id lui si eu normal nu aveam cum sa nu mil bag in lista. Dupa cam 1 saptamana eu cu Tony(asa il cheama pe tipul de pe bus la care ma uitam eu)am inceput sa fim prieteni chiar foarte buni adica ne spuneam orce pe mess ne ziceam fiecare problemele deci era un BFF perfect dar cand ne intalneam fata in fata nu comunicam deloc. Dupa o luna jumate am inceput sa ne certam si nu am mai vorbit 3 saptamani si acum vreo saptamana jumate am inceput iarasi sa vorbim si de abia acum el o aflat ca mie imi placea de el si el nu s-a putut abtine sa nu le zica la prieteni lui ca mie imi place de el si azi cand am venit acasa prieteni lui au strigat pe autobuz :"Uita-te ma Tony ca iti coboara gagicalaughingrolling on the floor" pe mine nu m-a deranjat faptul ca au strigat sau ceva de genu ma deranjeaza faptul ca le-a zis si azi cand am ajuns acasa am intrat pe mess si i-am trimis :Terog incearca de deacum inainte sa iti ti guritaplz pentru binele tau si a prietenilor tai. si el s-a suparat cred pe mine adica i-a zis celei mai bune prietene de ale mele ca pe el lo drranjat faptul ca "i-am amentintat ptieteni" da eu nu inteleg cu ce i-am amenintat.....si acum m-am certat cu el si mi-a dat ing pe mess si ma sters ca prieteni de pe fb straight face.Va rog zicetim daca as putea face ceva pentru a remedia situatia da in afara sa imi cer scuze ca nu ii genu meu sa imi cer scuzebig grin!

Dau funda celui mai bun si concret raspuns!

Va multumesc!:*

5 răspunsuri:
| Ammy93 a răspuns:

Sincer, din ce i-ai zis tu, se intelege ca i-ai amenintat prieteni. Ce trebuie sa faci e sa vorbesti cu el si sa ii spui ca nu asta ai intentionat( sa-i ameninti prieteni), ci ca pur si simplu nu iti place ca el a spus tuturor. Dar data viitoare ai grija la exprimare. Succes

| iSimo a răspuns:

Mda, fiecare fata are probleme de genul cu baietii happy ..Am patit-o si eu, nu e bine sa vorbesti cu el pe mess fiindca el arata mesajele prietenilor lui mai departe si te pune intr-o lumina proasta.Eu zic ca ar trebui sa vorbesti direct cu el si sa-i spui ca nu a fost intentionat si ca vrei sa ramaneti prieteni, este mai dificil oricum cu baietii sad

| Alinaaa03 explică:

Pana la urma am lasat sa treaca totul de la sine, adica nu mi-am mai pasat si pana la urma ne-am inpacat!♥♥

| CoffeeBreak a răspuns:

Eu zic sa incerci sa vb cu el face to face si evita-ti colegii cu problema asta. Daca toata lumea vb despre asta nu iti faci decat tie rau. Incearca sa-i explici in particular, sa fie ca un secret al vostru, si invata sa iti ceri scuze..Intr-o zi tot vei avea nevoie.

| Felicia2013 a răspuns:

Buna Alina, parerea mea este ca trebuie sa vorbesti cu el fata in fata si sa-i spui motivul de ce i-ai zis asa, si ca nu i-ai zis cu rea intentie si nu reprezinta nici o amenintare ceea ce i-ai spus ci ca e doar un fel de-a spune, poate va impacati si deveniti iubiti. Poate ti-am fost de folos, succes!