| MusicIsLife a întrebat:

Ce filme de aventura sau calatorie stiti? Funda pentru cel mai rapid si bun raspuns:*

7 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Curierul

| AmberMyth1 a răspuns:

Stapanul inelelor partea a 4 a sau herry potter sau The jurney 2

| girlsweetgirl a răspuns:

Mie mi-a placut mult cand l-am vazut filmul se numescte calatoria2 insula misterioasa e super sper sa-ti placa

| Preotul a răspuns:

Piratii din Craibe

| byanka32 a răspuns:

Cei sapte samurai; e povestea unor samurai, care în Japonia medievală apără pe locuitorii unui sat împotriva unei bande de tâlhari. Filmul are parte de acţiune şi scene de luptă, dar reconstituirea epocii şi profunzimea personajelor sunt demne de un film istoric, iar pentru culoarea locală - satul unde au loc luptele nu a fost reconstituit în studio, ci într-un peisaj rural relativ sălbatic: Peninsula Izu. Inspirat din istoria castei samurailor, Cei şapte samurai a adus cinematograful japonez în atenţia publicului general şi a deschis gustul publicului european pentru filme cu samurai şi cu arte marţiale nipone.Sau Lumina rece a diminetii..credema o sa ti placa

| Inkutsa a răspuns:

Journey 2: The Mysterious Island )
John Carter )
Ice Age: Continental Drift )
Mirror Mirror )
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
Brave )
The Pirates! Band of Misfits )
Sur la piste du Marsupilami )
ParaNorman )