| Mozambica a întrebat:

Hey,TPU! Ce parere aveti voi despre faptul ca am 13 ani si nu am mers niciodata in club,cafenea, bar neinsotita de un adult? Mie mi se pare normal asa.Adica,activitatea mea principala e scoala,nu am iubit sa chestii de genul asta.
Am in clasa trei colege care se lauda ca ele merg singure in bar,fumeaza,beau cafea si poate nu numai cafea, nu vorbesc decat despre cat de mult fumeaza zilnic si despre cat de tari sunt ele.Pe deasupra,toate se uita la filme xxx si au iubit,de la care imprumuta tigari.Ele zic despre mine ca sunt fraiera,cred ca ma considera chiar mai proasta decat ele.
Voi ce parere aveti? Ele se comporta adecvat varstei si sunt eu nebuna, sau e invers?!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai linistita in banca ta si vezi ti de scoala, lucrurile o sa se schimbe radical in bine pentru tine in viitor. tigarile si bautura nu aduc nimic bun, in schimb munca si invatatura iti asigura viitorul, inteligenta si cultura

7 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

E o intrebare retorica si redundanta.

| T0T a răspuns:

Fiecare e diferit, normalitatea e ceva relativ.

| Doub a răspuns:

Esti o fraiera ca stai sa asculti toate proastele.

| SkyPilot a răspuns:

Faci foarte bine! Peste cativa ani se va vedea clar cine a fost prost si cine destept. Ocupa-te de carte si de interesul tau. Nu fuma. O sa ai iubit cand o sa ai sentimente pentru un baiat, nu cand vor prietenele tale.

| SuntFataInPlm a răspuns:

Generatia de azi. Imi pare rau ca fac parte din ea. Ma copila, esti fraiera doar ca le bagi pe c*rvele alea in seama. Ti se pare normal la club la 13 ani? Nici nu poti intra rolling on the floor))) Doamne, se lauda si cacatele alea degeaba. Vedeti de viata

| Mishca13 a răspuns:

Hey.eu la fel am 13 ani si nu fumez sau ma duc in club.e ceva normal.ele sunt fraiere.se destrabaleaza de la anii astia nu-i bine, tu fa ce-ti place nu te uita la gura lumi, ele te invidiaza ca ele deja nu pot sa se schimbe! Nu asculta gura lumiii!

| GirlWithGuitar a răspuns:

Si eu am 13 ani. Nu pot sa spun ca invat extraordinar de mult, dar nu fumez si nu ma duc in club. Media mea e 9, 48 a celorlalte fete (alea sunt la fel ca cele de la tine din clasa) e undeva sub 8. Deci cred ca e mai bine asa.