| me_3408 a întrebat:

Cei care stiti, am si eu cateva intrebari.Care sunt cele mai bune licee din constanta (in afara de mate-fizica). Eu as cam dori sa merg la Mircea la limbi straine, mereu am avut media 10 de engleza, dar la a2a limba (germana) am avut 8 si 9.Cat trebuie sa fie media ca sa intrii la Mircea (pana acum am avut media peste 9) si se da un test si se face media? si la ce se da testul? Promit ca dau funda! Multumiri happy

Răspuns Câştigător
| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Pai poti da la Mircea fara probleme. O sa dai BiLingv, il poti da si la engleza, si la germana, sau doar la una din ele. nu e obligatoriu testul, dar il poti da pentru a concura numai cu cei care il dau pentru ca nota de la bilingv nu se adauga la nicio medie de admitere, Doar ca te diferentiaza de altii cu care ai putea avea aceeasi medie de admitere. Deci, sa dai bilingvul la ambele limbi straine este un avantaj, dar e un test pe langa examene, deci va fi mai mult de invatat. Succeswinking