| roland2948 a întrebat:

Cu ce sa-mi aranjez parul(scurt) ca sa imi stea si ca sa nu para uns sau gras? Voi cu ce fa faceti parul?

Răspuns Câştigător
| justaguest a răspuns:

Parul scurt e cel mai bine sa il aranjezi din feohn. iti recomand sa utilizezi si un balsam ca sa nu fie prea uscat dupa. daca totusi vrei sa folosesti ceva, iti recomand urmatoarele:
1- http://www.niveamen.ro/produse/Gel-de-par-NIVEAMEN-Natural
2- http://www.aoro.ro/......puternica/ (la asta iti trebuie ceva experienta, se usuca prea repede)
ca regula generala, orice ai folosi, nu turna jumatate de tub odata :D. daca zici ca ai parul scurt, ar trebuie sa functioneze aproape orice, daca nu exagerezi cu cantitatea (oops cacofonie)
consider ca nu mai e nevoie sa spun ca e necesar sa te speli mai des pe cap daca ai par gras

1 răspuns:
| EU19 a răspuns:

Pai depinde si de parul tau.Si eu il am scurt, iar ca sa il "fixe" folosesc doar si mai rar fixativ.
Acuma ai grija ce folosesti pentru ca poti face matreata. Daca ai un sampon pe care il foloseste foarte frecvent iti recomand sa ramai la el.Ca sa nu arate gras pur si simplu o sa te speli mai des in cap.Eu recomand sa nu te speli mai des decat o data la 2 zile pentru ca ti se va subtia firul de par si vei avea probleme mai incolo.3 zile ar fi cel mai ok.