| careestefazafrate a întrebat:

Hey TPU, de ce unii oameni sunt grași spre batoze?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Că e buna shaorma.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se numesc obezi si este din cauza mancarii excesive.

| dullcat a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care unii oameni sunt slabi.It's called life.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Destul de urât formulat și îmi este greu să cred că la vârsta pe care o ai nu ai găsit răspunsul la aceasta geniala întrebare.
1) Fiecare corp este unic,cum sunt persoane care oricât de mult ar încerca nu iau în greutate că așa este corpul lor,asa exista și persoane care fie:
- Au probleme de sănătate
-Fie stresul este unul dintre factori,ca în situațiile stresante sau chiar " drame" adevărate din viața unor persoane,mâncarea devine consolare.
Etc.
Cred că este foarte greșit să jignim alte persoane pentru felul în care arată.
O persoană care este grasă este judecat constant pentru asta și pur și simplu obține doar " insecuritati " și probleme cu încrederea în sine, ajunge să se înfometeze=> Și poate era altfel dacă persoanele îi recomandau fără să își bage picioarele în viața altora " Bună,dacă nu te simți bine cu felul în care arăți poți să mergi la sală sau să ceri o rețetă scrisă de un nutriționist " -cu siguranță sună mai drăguț,de cât " grași spre batoze".
Au fost și cazuri cu persoane care au slăbit pentru alti oameni și după " ca vai ca ești prea slaba" deci tot nu e bine,până la urmă fiecare este liber să fie așa cum vrea, nu cred că există persoană perfecta cel puțin din punct de vedere al fizicului.
Păstrez vorba mea cu uitarea în propria grădină, când tu o să fi % la % perfect cu siguranță o să ai dreptul să critici pe altul, dar până atunci cel mai bine este să îți vezi de propria viață.
Ps: Să nu vorbim și despre faptul că mâncarea sănătoasă din zilele noastre devine tot mai rara, deci dacă nu trăiești la sat să îți culegi roadele produselor bio, ajungi în mediul urban unde mâncarea " sănătoasă " este de multe ori aia super scumpă.