| BlueDreamsss a întrebat:

E un baiat la scoala cu care eu am fost impreuna 5 luni,el fiind mai mare cu un an. In clasa cu el este si o fata pe care eu o consider cea mai buna prietena a mea, ei sunt foarte foarte apropiati, eu inca tin foarte mult la baiatul respectiv si chiar ma doare sa ii vad atat de apropiati.Nu e nimic intre ei,nu a fost si nici nu va fi pentru ca ii cunosc foarte bine si oricum acelei fete ii place de altul. Ea mereu spune ca el este "fratiorul" ei,isi spun totul. Cand m-am despartit de acel baiat l-am facut nesimtit,el a spus ca nu o sa mai vorbeasca cu mine pana nu imi cer scuze,i-am cerut scuze si a zis ca ma iarta,dar se comporta foarte urat, dar asta numai pe la spate, adica spune lucruri foarte urate si jignitoare despre mine.Eu cu acea fata suntem foarte apropiate,ne spunem totul una alteia, dar ea sta foarte mult cu acel baiat si niciodata nu imi spune ce zice el de mine pentru ca il apara, aflu mereu de la alte persoane...si doare sad. Chiar nu stiu cum sa reactionez si cum sa ma comport. Voi ce ziceti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Jeanine a răspuns:

Draga mea, chiar nu are rost sa suferi din pricina a doi oameni care incearca sa-si bata joc de tine! Fata aceea nu e prietena ta! Un prieten iti e aproape si iti vrea binele, in schim ea il acopera pe baiatul acela stiind ca tu il placi.
Sfatul meu este sa nu mai ai incredere in prietenii falsi si sa incerci sa-l uiti pe baiatul acela ca nu e de nasul tau. Esti o persoana prea buna si el nu te merita!

1 răspuns:
| Urpaniel a răspuns:

Îţi spun sincer, nu spune lucrurile alea pentru că are ceva cu tine, ci pur şi simplu pentru că nu îi mai pasă, dacă nu îi pasă de tine nu îi pasă nici ce spune despre tine.