| Coral7 a întrebat:

In primul rand as vrea sa aveti rabdare sa cititi. Deci... de curand a inceput sa-mi placa de un coleg din clasa ( ne cunoastem din cls intai. acu sunt in a 6a ) si el a aflat ca imi place de el. problema e alta... eu am aflat din sursele mele ca el, de 1 aprilie vrea sa-mi trimita un msj gen VREI SA FII CU MINE? si dupa ce-i dau raspunsul sa-mi trimita AI LUAT TEAPA. sau cv de genu'. ideea e ca eu m-am cam suparat pe el, dar inca il mai plac. adica prietenele mele imi spun mereu ca ma fac ca o rosie cand sunt langa el. dupa iar imi revin. si tot asa. de la un timp il cam evit. vreau sa vada ca nu e usor sa imi recastige prietenia ( amicitie ) pentru ca eram cei mai buni prieteni ca sa zic asa. doar ca din cate vad, nu prea ia in considerare. ce sa fac? va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| EJelly a răspuns:

Hmm... putin cam complicata treaba. E greu sa iti dai seama ce este in mintea baietilor, mai ales la o varsta asa mica, dar iti spun parerea mea, ca observator realist. Baietii, indiferent de varsta, cand plac o fata, nu prea ezita si nu pot ascunde. Daca o plac "din prima" fata e norocoasa, fiindca ei nu asteapta de obicei si daca nu sunt interesati pur si simplu nu le pasa de respectiva. Prin urmare, reorienteaza-te sau priveste atent in jurul tau, poate ca e cineva dragut care te place si nu ai realizat inca. Daca nu ii vei mai acorda atentie pentru o perioada luuunga si vei flirta cu altii, poate poate... dar altfel, sincer, nu cred ca vei realiza ceva. Cum ti-am mai spus, la varsta asta are alte prioritati si probabil se simte bine ca este placut de tine, facandu-te sa suferi. Sa revii cu noi amanuntehappy si mai vedem ce mai e de facut. Pupiciii!

2 răspunsuri:
| bitihacy a răspuns:

Asteapta sa cresti!

| naikul a răspuns:

Pai... Eu sunt baiat, si sincer sa fiu, daca unei fete de care nu imi place, si ei ii place de mine, si incearca sa ma ignore, nu m-ar interesa asa mult.
Funda?