| loree23 a întrebat:

Hey TPU... sunt cu un baiat si nu il iubesc, dar planuisem sa ne casatorim, ce sa fac sa ma casatoresc cu el sau nu?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mna depinde. Daca va intelegeti foarte bine, are ce sa-ti ofere in viitor si simti macar o oarecare atractie pentru el si nu iubesti pe altcineva ai putea. Adica, iubirea oricum moare cu timpul in cele mai multe cazuri si trebuie sa ramana alte valori in spate precum intelegerea, sinceritatea si toleranta.

| darrio2007 a răspuns:

Nu te casatori cu el daca nu il iubesti.Dar daca are masina si altele ia-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu îl iubești de ce să te căsătorești cu el?

| gabriel87000 a răspuns:

Un pic de minte daca aveai prima data mai ziceam si eu.din moment ce sa ajuns la faza cu casatoria e cam complicat.depinde de cum va reactiona iubitul tau cand va auzi ca nul il iubesti

| Criss0934 a răspuns:

Nu te casatori daca nu il iubesti...dar daca ai vazut ca nu il iubesti acum un an, sa zicem, de ce v-ati mai hotarat sa va casatoriti? Adica tu de ce nu i-ai spus adevarul?