| anonim_4396 a întrebat:

Voua vi s-au intamplat chestii ciudate cu fantome big grin? Daca da povestiti-mi si mie devil dar sa fie reale waiting.Mie mi s-au intamplat o gramadaa... Funda cea mai infricosetoare!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat, adevarul e ca eu nici nu fumez

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, mi s-au intamplat cateva.
Cea mai infricosatoare:
Eram intr-o seara acasa, doar cu prietena mea cea mai buna. Parintii mei erau plecati, iar eu am ramas doar cu ea.
In fine, ascultam muzica pe afara si deodata a inceput sa urle cainele. Nu l-am bagat in seama. Nici nu am observat cand, dar s-a inserat aproape dintr-odata. Am intrat in casa. Apoi, am auzit un ciocanit in geam. Am crezut ca sunt parintii mei sau vreun prieten. Nu era nimeni. Prima oara am crezut ca mi s-a parut, dar si ea auzise. Ne-am speriat, asa ca am incuiat usile si am inchis ferestrele. Cainele urla intruna, ceea ce facea sa para totul mai infricosator decat era. Apoi, se aud pasi prin curte. M-am uitat putin pe geam si nu era nimeni. Apoi, parca cineva apasa pe clanta usii din hol si impingea in usa. Ne speriasem foarte tare. I-am sunat pe parintii mei si mi-au spus ca sunt in drum spre casa si ca ajung in 20 de minute.
Nu imi puteam explica ce este. Poarta era incuiata, deci nu putea intra nimeni...si nici nu ar fi putut sari in curte pentru ca e foarte inalt gardul.
Apoi, incepe vijelia. Din fericire, nu s-a luat curentul, desi nu mai era mult. Apoi, se aud niste zgomote pe casa. Nu stiam ce sa mai facem. Eu ma ascunsesem sub pat rolling on the floor iar prietena sub birou rolling on the floor. Apoi, ma suna mama sa vin sa deschid usa, care era incuiata. Dupa ce au sosit ei, nu s-a mai auzit nimic. Si cand le-am povestit, nu m-au crezut. Sincer, nici acum nu-mi explic. Poate a fost doar o farsa din parea cuiva, dar atunci ma gandeam la tot ce e mai rau.

Si alta, cand stateam in gazda si venise mama sa stea o zi cu mine, pentru ca "proprietarii" erau plecati.
Era seara. Mama ma ajuta la niste exercitii de mate. Deodata, se aud cateva ''busituri'' inauntrul sifonierului...ca si cum cineva ar fi batut cu ceva de lemn. Mama se gandea ca o fi cazut vreun umeras. Ma linistisem. Apoi, din nou, mai tare insa, cateva busituri...ne speriasem. Nu am avut curaj sa deschidem sifonierul, iar eu ca fraiera am stins si lumina, crezand ca o fi cineva afara laughing) Nu stiu ce a fost, insa ma bucur ca nu am fost singura in acel moment pentru ca eu sigur as fi intrat in sifonier sa ma ascund rolling on the floor).
Astea mi se par mie mai infricosatoare :-s, pentru ca nu am gasit o explicatie plauzibila.

| hummmer a răspuns:

Mie nu[inca], Zi-ne tu una din gramada ta.

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat cand am mers cu fratii mei mai mari si prietenii lor in cimir sa raspund la o provocare stupida care consta in a "imprumuta"(fura)cheia de la vechea casa a bunicilor despre care toti ziceau ca-i bantuita.Nu stiu din ce ne tragem noi dar casa e una gen conac langa padure plina de praf si panze de paianjen.
Revenind, ca sa le arat ca nu-mi e frica, am luat cheia si am mers cu toti ceilalti acolo noaptea ca sa nu stie alde mama ca nu ne-ar fi lasat acolo(veti vedea de ce). Cand am ajuns acolo totul bine si frumos dar vechea usa s-a trantit in urma noastra si toti am incremenit.Am fugit inapoi dar era incuiata(cred ca era stricata iala de cand nu fusese schimbata). Cheia era la cel mai mare dintre cei doi frati ai mei si cand sa rasuceasca cheia in iala a rupt-o si am ramas blocati. Fetele au inceput sa tipe ca e bantuita casa si baietii normal ca profitau de ocaziewinking
Am urcat la etaj cand ne-am calmat dar o treapta s-a rupt si piciorul unui baiat a raas intepenit acolo ca s-a rupt sub greuatatea sa(dar mi-e greu sa cred ca inaintea lui fusese un diatmai omul si nu s-a intamplat nimic)A inceput sa tipe si sa zica ca l-a muscat ceva.Toti baietii au inceput sa-l traga de acolo si cand i-au scos piciorul de acolo era sfasiat ca de coltii unui caine.Am coborat si fratii mei au spart geamurile de la parter pe care am iesi si nu ne-am oprit din fuga pana nu am ajuns in sat.Acolo am observat ca baiatul ranit nu era cu noi dar nu s-a intors nimeni dupa el de frica.
A doua zi ne-am strans si am mers acolo pe lumina zilei dar eu am fost nefericita care l-a vazut prima pe geamul spart.Nu stiu ce se intamplase acolo dar saracul nu mai traia.Sangele de la picior se uscase pe podea dar ceea ce ma intrga cel mai mult si acum e ca nu stu ce vazuse acolo pentru ca fata lui era atat de schimonosita de frca ca daca nu-i cunosteam hainele si rana de la picior nimeni nu l-ar fi recunoscut. Bunica zice si acum ca e vorba de spiritul stra-stra-stra-strabunicului care bantuie casa de cand a murit din cauza unei vanatori in care a ntalnit un lup ce i-a sfasiat piciorul si a murit din cauza hemoragiei.Mie una mi-a frica sa ma mai apropi de casa aia stiind ce am vazut atunci...

| mary2032 a răspuns:

Încă nu am pățit nimic, dar am auzit o mulțime de povești de groază. Dacă vrei îți spun.big grin

| Valentin_Cornescu_1999 a răspuns:

Da si bunicei mele i s-au intamplat cand era copil. Odata un om a murit si o pisica a trecut pe sub masa pe care mortul era pus.La 2 zile dupa inmormantare omul(sufletul) venea pe acasa si facea rele. Dupa 4 zile oamenii sau dus la „12 noaptea in cimitir au dezgropat mortu si lau pus pe o gramada cu lemne l-au stropit cu benzinaa si i-au dat foc. Cand a ajuns la inimma a bubuit! Specific ca mortul avea spume la gura!