| Maria070272 a întrebat:

Vreau ca pana pe 1 iulie sa am un abdomen plat. Sa slabesc, de la 100 cm (burta) la un abdomen plar. Se poate in 2 luni de la 65 la 55 kg? Cate sarituri cu coarda sa fac pe zi?
Cate abdomene?
Mersul pe rola ajuta la picioare? Daca da cate minute pe zi? Reapunsul cel mai bun castiga!

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Dupa anul trecut in nike-name, se presupune ca ai avea 36 ani. Dupa, modul cum pui intrebarea, banuiesc, ca ai fi cu mult, mult mai mica.Asa ca, o sa incerc sa-ti raspund, ca unei adolescente/tinere.
Faptul ca ai ajuns sa ai o "burtica" destul de vizibila, asta inseamna, ca nu ai avut grija ce mananci.Acum,vrei sa dai jos,in doar doua luni, tot ce ai pus in plus, in decursul anilorEste periculos si nesanatos! Crezi ca doar sarind coarda si facand abdomene, acestea te pot ajuta atat de mult, incat sa arzi cele 10 kilograme? Nici nu stiu ce inaltime ai!
Pe langa miscare,sport,trebuie sa umbli si la ALIMENTATIE! Mese regulate,de trei ori pe zi,in cantitati mai mici+doua suplimente intre ele(fructe,legume,iaurt,sucuri fructe). Organismul are nevoie de vitamine,minerale,fibre, apa, lipide si glucide(sanatoase), ca sa faca asa cum trebuie arderile. Faptul ca nu ai scris ce varsta ai, nu iti pot recomanda anumite lucruri(copii nu au voie sa consume anumite ceaiuri).

| Maria070272 explică:

Am 14 ani 1.65 inaltime si deja tin o dieta data de nutritionist