| BoOoMbOnik a întrebat:

Vreau si e niste versuri de dragoste triste dar in acelasi timp frumoase! Funda petru cele mai multe!

Răspuns Câştigător
| flamanzeanuflorin a răspuns:

Te urasc pentru ca nu pot spune ce simt pentru tine, te urasc pentru ca nu vreau sa-ti cer mai mult decat o clipa de nebunie, te urasc pentru ca nu pot spune ca …. te iubesc. Te urasc ca ai intrat in jocul meu si ai jucat mai bine ca mine, te urasc pentru toate gandurile si asteptarile in neliste, te urasc pentru fluturasii din stomac cand iti auzeam vocea. Te urasc pentru ca soarele nu mai lumineaza ca altadata si luna pare chiar mai trista ca mine,, te urasc pentru toate lucrurile si locurile care aduc aminte de tine Te urasc pentru ca nu mi-am dorit nimic altceva decat sa te simt, te urasc pentru toate acele sentimente care mi-au inundat sufletul si apoi mi l-au distrus, te urasc pentru imbratisarile tandre si sarutarile pasionale … Te urasc ca mi-ai furat gandurile si m-ai facut sa uit de scopul in viata, te urasc pentru ca nu-mi doresc nimic altceva decat sa stiu ca esti acolo si te gandesti la mine, te urasc pentru ca nu stii daca destinul ne va mai aduce vreodata impreuna.
Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!
Ai plans pe umarul meu, ti'am sters lacrimile, te'am facut sa zambesti. a insemnat ceva pentru tine? NIMIC

Va veni o zi cand imi vei spune : EU nu sunt pentru ALTA sunt pentru TINE...Iar eu iti voi sopti incet : AI FOST PTR MINE, ACUM FII PTR ALTA...
Cu ochii indreptatzi spre cer
Ma`ntreb si vreau sa stiu
Ai realizat ce s`a intamplat
Oricum e prea tarziu.

In fiecare minut petrecut cu tine
Am simti ca renasc
Pentru mine nu exista nimic in afara de tine
Bratele tale parca erau vrajite
Ma faceau sa visez
Ma duceau cu gandul departe
Visam la iubirea eterna.

Dar nu a fost asa...
Bratele tale inselatoare
Nu au facut decat sa ma amageasca
Sa ma raneasca
Sa cladeasca din suferinta mea
Fericirea ta...

Pentru tine totul era o joaca
Insa pentru mine
Jocul tau a devenit
Viata mea, o viata sfaramata
O viata in care nu conta-i decat tu
Dar eu in joaca asta
Nu eram decat personajul negativ

Acum nu stiu ce sa mai cred
Nu stiu daca te pot numi om!
Nu stiu daca in interiorul tau
Se afla asa zisa inima.
Tu nu ai stiut decat sa ranesti
Sa faci din fericire infern,
Iar din dragoste boala!

Te-am iubit mai presus de mine
Ti-am oferit viata mea
Sentimentele mele
M-am neglijat pe mine
Pentru a-tii fii tie bine

Tu nu ai meritat nimic din toate astea
Tu nu mariti decat dispret
Mila si indiferenta
Dar inimii nu-i poti poruncii
Ei nu-i poti spune ce e bine
Pentru ca pe ea nu o intereseaza
Daca suferi sau nu
Ea iubeste si atat!

M-am rugat la stele
Si la Dumnezeu
Sa fi impreuna la bine si rau
Dar acum ma rog
Sa mi-i te scoata din suflet
Sufletul pe care tu l-ai sfaramat
Pe care l-ai imbolnavit
Pe viata...

Nu-mi doresc decat sa te vad
Exact ca mine...bolnava...
Din vina ta
SUNT BOLNAVA SUFLETESTE...
The day I will stop loving you, is the day when I close my eyes Forever!

De cand nu ti-ai tinut juramantul
Nu mai simt nici ploaia nici vantul
Decat o durere grea
Arde in inima mea
Oriunde-n noapte sau zi...te voi iubi si nu vei stii...niciodata ca am nevoie sa fiu salvata din marea de lacrimi

In fiecari zi ma rog
Din inima ca sa te scot
Tu nu meriti iubirea mea
Nu ai putea sa intelegi nu
Cum sufar zile intregi iar noptile is pustii si reci
Nu mai vreau sa aud cum plange sufletul tau
Ma doare,stii ca ma doare,cand te uiti spre cer
Acolo voi fii eu,aproape de tine mereu
Nu mai vreau sa aud cum plange sufletul tau
Ma doare, stii ca ma doare, cand te uiti spre cer
Acolo voi fii eu.