| RyAngel a întrebat:

Vreau si eu statusuri de genul "te las pentru ca nu tu esti cel pe care il iubesc" mersi mult!

3 răspunsuri:
| DeeaHelpYou a răspuns:

***Da-le naibii de sentimente, am momente cand n-am argumente!

***Poate o alta ea îti va parea mai minunata, Simpla, Dar totusi complicata!

***Respect pentru baiatul care spune :" Nu pot, am prietena si o iubesc!?

***Nu exista cai gresite, doar drumuri alese prost. Nu exista „ nu pot", doar „nu vad nici-un rost".

***Si toti o intreaba ce s-a intamplat, ea le raspunde scurt "Nu ma intereseaza, l-am uitat! "

***Trebuie sa-mi pese mai mult de mine. Câteodata sa faci rau, aduce bine.

***Vrei sa o vezi din nou intrând pe usa, dar nu apare. Nu întelegi cum ieri a fost dependenta, azi nepasatoare.

***Pasiunile noastre sunt precum apa si focul, sunt buni servitori dar stapani periculosi.

***Femeia nu este doar sensibila, este si rebela si senzuala

***Sunt de acord cu obiceiul care spune ca barbatul trebuie sa sarute mana femeii cand o intalneste prima data.De undeva tot trebuie sa inceapa…

***Ea: Promite-mi ca nu vei iubi o alta fata.
El: Nu pot.
Ea: Ah. Deci exista altcineva.
El: Da. Seamana mult cu tine doar ca e mai tânara. Are ochii tai si într-o zi te va striga "mami".

***~ O femeie cu încredere în sine nu îsi arata trupul dezbracat, ci fata nemachiata~

***~ Când te ridici prietenii afla cine esti. Când cazi tu afli cine îti sunt prietenii. ~

***Maybe I am less than what you want, but you can be sure I.m more than what you deserve.

***Let your smile change the world, but never let the world change your smile!

***Cel mai frumos cadou nu il gasesti in magazine, ci in inimile prietenilor tai adevarati!

***Nu fii suparat din cauza oamenilor! Vor muri cu totii

***Love doesn’t need to be perfect. It just needs to be true!?

***~ As vrea sa pot "stinge" sentimentele mele pentru tine, cu aceiasi usurinta care-mi sting tigara. ~

***Crede-ma când îsi spun ca te iubesc! În viata mea n-am mintit mai frumos!

*** ~A kiss without a hug is like a flower without the fragrance.~

***Love the life you live and live the life you love!

***Fiecare esec este o importanta lectie de viata!

***Love is a ***, but everybody needs her!

***In viata trebuie sa fi capabil sa infrunti toate greutatile cu un zambet!

***When someone hurts you, cry a river, build a bridge and get over it!

***Dureaza o secunda sa superi pe cineva, dar sa bucuri pe cineva iti poate lua o viata intreaga!

***Prima iubire, primul sarut, prima oara… nu se uita niciodata!

***Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu!

| DeeaHelpYou a răspuns:

*Sunt momente in viata cand realizezi ca trebuie sa treci peste ce a fost si sa apreciezi ce ai acum,in prezent!

***Fata : Te iubesc!
Baiatul: Si eu te iubesc!
Fata: Dovedeste-o! Striga tare sa te auda toata lumea ca ma iubesti!
Baiatul: (sopteste) Te iubesc!
Fata: De ce mi-ai spus-o doar mie?
Baiatul: Pentru ca tu esti lumea mea!

***Când cineva te iubeste nu trebuie sa ti-o spuna; poti sa îti dai seama dupa felul în care te trateaza!?

***Nu mai cauta,ca m-ai gasit? tii? Eu sunt tipa aia care te va iubi la infinit!

***Ramânem prieteni daca vrei, daca pot, daca poti, împreuna o sa ajungem sa fim prieteni peste toti!

***Sentimentele mele nu sunt false. Si stiu ca multi si-ar dori sa fie in locul tau acum. Ca multi mi-ar aduce si luna de pe cer. Doar pentru putin din inima ce deja tie ti-o ofer.

***Niciodata sa nu ignori o persoana care te iubeste. careia îi pasa si careia îi e dor de tine. Pentru ca într-o zi ai sa realizezi ca ai pierdut luna în timp ce numarai stelele!

***De obicei când o relatie se sfârseste, unul din cei doi sufera. Daca nu sufera nici unul, înseamna ca nu a fost niciodata iubire…dar daca sufera amândoi înseamna ca iubirea înca nu s-a sfârsit!

***E o poveste fara nume si fara autor, Scris cu parfum de aripi albe care se zbat in zbor.

***Nu a fost prima, dar a fost singura. ce te-a facut sa tremuri, sa o vrei, cand nu dadeai nici doi bani pe femei!

***Pentru mine nu conteaza ce ai in portofel, ci cum gandesti si cum iubesti.

***Orice femeie arata minunat daca se simte bine în propria-i piele. Nu e vorba de haine sau de machiaj, ci de felul în care straluceste.

***• Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •

***• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •

***• Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu •

***Dacã-ti atingi propriile teluri, vei gãsi prieteni falsi si dusmani adevãrati. Nu are importantã, tu realizeazã-le.

***Incepe sa mi se faca dor, de cum eram când eram copil atunci credeam ca pot sa zbor.

***Si astept sa te întorci tu la mine, vreau sa vad daca lasi orgoliul de barbat din tine.

***Când ceva care va place se termina sau pur si simplu pleaca amintiti-va ca frunzele de toamna nu cad pentru ca vor ci pentru ca a sosit momentul.

***Realitatea bate si platoul de filmare…viata e frumoasa fara efecte speciale!

***Ea: Spune’mi ceva frumos!
El: Tu!
Ea: Ceva mai frumos?
El: Noi.
Ea: Exista altceva mai frumos?
El: Pentru totdeauna.

| DoarOSinguraFata a răspuns:

De mult nu mai cred in povesti, oricum povestea mea e clara, daca nu mai exista dragoste, drumurile se separa.