| anonim_4396 a întrebat:

love struck. Pana acum am mai avut depresie si stiu foarte bine cum este [ nu doresc nimanui asta, e de-a dreptul oribil ] straight face. De cateva zile simt ca mor pe dinauntru... depresia imi revine incet, incet sad. Cum scap de ea? Ceva sfaturi? Chiar nu mai vreau, imi este frica de ce pot sa fac...

Răspuns Câştigător
| Ryanreloaded a răspuns:

Da-mi add pe facebook, si vorbim depre asta, caz similar de depresie

3 răspunsuri:
| RELIABLE a răspuns:

Salut, pai nu e vina ta depresia este afectiunea secolului 21, 2 din 3 oameni sufera de depresie, incearca sa scapi de ea cu medicamente naturiste cum ar fi: hypercalm, confort emotional si medicamente pe baza de valeriana. Sa te feresti de medicamente pe baza de benzodiazepine (diazepam-valium, nitrazepam) si medicamente pe baza de barbiturice. dar poate e doar o etapa scurta a vietii tale poate trece de la sine, numai bine.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

De obicei depresia este boala celor care nu au vreun motiv sa se ridice din pat.Incearca sa descoperi ce anume iti place, si fa acel lucru.Priveste in jur, vezi ce ai vrea sa schimbi, sa modifici, si fa-o. Poate ca ai un vis ascuns-analizeaza ce etape trebuie sa urmezi pentru realizarea lui si apuca-te de treaba.Pe scurt-cauta un tel si urmeaza-l.

| Own3r a răspuns:

E doar o perioada mai proasta...
Mai iesi pe afara, cu prietenii...incearca sa uiti