| Andreeyutzaaa a întrebat:

:X... Vreau si eu niste statusuri de indiferenta, dragoste, prietenie :X... Dau FUNDA love struck

7 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31

| FlameHaze a răspuns:

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.

rietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

Daca saruturile sunt valuri. Iti voi da o mare. Daca imbratisarile sunt raze. Iti voi da un soare. Daca prietenia ta e o stea.Iti voi darui toata galaxia Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta

Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa.

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii.

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

A inceput sa zambeasca mai des, iar ei intorc capul plini de interes. Ce a fost sau nu in trecut, Acum ea a uitat demult! :

Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Imi place sa cred ca n`am pierdut nimic.Si daca am pierdut inseamna ca nu`mi trebuia.dar de tine sigur am nevoie ca esti viata mea.:X

Nu respect ce mi se impune sa stii, e foarte simplu e felul meu de a fi! doar pentru tine in viata de zi cu zii

Sa mai numaram si amintiri de vis, nu doar defecte! Are acel ceva, atat de simpla, naturala!"

Zâmbetul durează doar o clipă,dar amintirile tale o viaţă întreagă

viata e ca un castel de nisip,stiu bine,promit sa profit doar un pic.

"Ea e barbie, altele vor sa o imite dar la cat de scumpa ele `nu-si pot permite!:

Spune-i sangelui ce trebuie sa simta, lasa-ti ochii in voie sa minta. Arata-i mainii ce mana sa prinda, danseaza pana cand cerul incepe sa se aprinda

Are putini ani si nu stie ce simte, azi te iubeste, maine te minte dar sa nu incerci s`o schimbi asa e ea, daca e a lui, nu poate fi si a ta.

E destul cat am avut rabdare.nu te las sa ma calci in picioare, ai pierdut tot pe greseala ta.Nu regret ca n`am ce regreta!:

Si daca el no sa’ti mai zica [Noapte Buna ]…Si daca nici pe strada n’o sa-ti mai zica[Buna]ai prietene care te suna sa’ti spuna esti de 1000 de ori mai buna."

Ai venit in viata mea ca o ploaie calda de vara.mi-ai zambit si-am simtit ca traiesc pentru prima oara

Ìntr’o lume mare cu prea putine usi deschise sunt ìncã o pushtoaicã ce trãieshte printre vise! love struck

N-am trecut, am doar prezent. In pielea mea ma simt excelent

Raman copilul vesel, indiferent de adversari ca lumea e prea mica pentru atatsia oameni mari

Si cand nu v-a mai avea cine sa te ingrijeasca, eu voi fi aici! Te iubesc

Fiecare poveste are un sfarsit. Dar ` In viata… Fiecare sfarsit are un nou inceput!

Nu plange ca s`a terminat, ci zambeste ca s-a intamplat

Prea tarziu pentru regrete, pentru lacrimi! Viata merge inainte, cu sau fara prea multe cuvinte!

Mai multe pe http://adacristina.wordpress.com

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| MissVamp a răspuns:

1.prieteni sau nu, voi tine minte momentul din care noi am vazut ca impreuna nu am cazut
2. oare dupa ce voi renunta la tot, voi putea eu sa iti reamintesc cine sunt si sa gasesc persoana din mine care te iubeste asa mult
3.nu intelegi, singura cale ca eu sa renunt la noi este ca eu sa uit ca am fost langa tine vreodata
4, de ce minti oare bani pe care ii iei ma vor apropia de tine oare voi mai putea vedea vreodata ochi aceia care alegeau de sus destinul
6.AM FOST prietenI SI AM PIERDUT MEREU IN FATA TA, am vrut sa ma ridic dar nu am putut oare acum, voi destul de bun ca sa te aduc inapoi, am jurat ca se va termina odata cu sufletele noastre

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Gabita1 a răspuns:

Iti dau eu unul e de ras=]] ''La Inceput nu te iubeam dar acum te iubesc ca la inceput'' si iti mai dau unul de dragoste:X''Ingeras din cer picat ochii tai mau fermecat dintr-o singura privire s-a nascut a mea iubire''Sper sa te ajuta

plz Fundabig grinbig grin

| Gabita1 a răspuns:

Iti dau eu unul de raslaughing''La inceput nu te iubeam dar acum te iubesc ca la inceput''si iti mai dau unul de dragoste''Ingeras din cer picat ochii tai m-au fermecat dintr-o singura privire s-a nascut a mea iubire. sper sa te ajute PLZ FUNDA!