| Minnie_8475 a întrebat:

Heyy :* acum 1 an am avut 60 de kg. M-am hotarat sa slabesc si am inceput sa mananc o banana sau portocala pe zi ( in orice caz mancam extrem de putin ) si faceam foarte mult efort. Acum am ajuns sa am 48 de kg, 15 ani si 1.69 inaltime. Dar am si consecinte : ameteli ff puternice si dureri de cap ingrozitoare. Majoritatea persoanelor spun ca le am din cauza ca nu mananc asa ca m-am hotarat sa tin o dieta ( mai bine asta decat sa nu mananc deloc ) Ati putea sa imi dati una care sa dea rezultate? Va multumesc :*:*: Ofer fundita

Răspuns Câştigător
| heartslow a răspuns:

Sa sti ca nu e bine sa mananci doar un fruct pe zi, daca atunci ai vrut sa slabesti nu trebuia sa reduci DEODATA si ATATA MANCARE, adica pute-ai sa mananci o felie de paine cu gem dimineata si un ceai, apoi un mar pe la pranz peste cu mamaliga, si seara un iaurt.
Iar acum daca vrei sa te simti din nou ca inainte,si sa fi la fel de slaba,trebuie sa iei fibre (sunt pastile si le gasesti la farmacie ) si sa mananci cum ti-am zis mai sus! succes, si ai sa vezi ca o sa mearga, fundita?big grin

1 răspuns:
| Oana_9831 a răspuns:

Draga mea, esti slaba pentru inaltimea ta. daca ai 1.69 m inaltime ar trebui sa ai 59 kg:* erai numai bine inainte.nu te uita sa araati ca un manechinoh go on mie una nu`mi plac fetele alea prea schiloade.Ai grija in primul rand de sanatatea ta, poate ca acum nu vei avea probleme cu stomacul pentru ca esti mica, dar cand vei avea ceva mai multi ani problemele vor aparea si crede`ma sunt foarte dureroase.Mananca sanatos, dar mananca.e cel mai bine. Daca nu vrei sa te ingrasi renunta la alimentele care contin multa grasime, bea multa apa si mananca multe fructe si legume. Sper ca ti-am fost de folos