| кא๔ a întrebat:

Heyy am mare nevoie de ajutorul vostru!
Maine am olimpiada la limba romana si nu stiu ce sa invat...
Voi ce ziceti?

Apropo sun clasa a 7 a sem I

Fundoi :X

Răspuns Câştigător
| Αγάπη a răspuns:

Pai... in principal functiile sintactice, partea artistica este importanta dar si partea de intelegere a textului si omonime, antonime, diftongi, triftongi... etc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata gramatica si semantica cuv.(sensul). si vezi un pic si de literatura, adica genul epic, liric, definitii care s-ar putea sa te ajute. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m olimpiada la romana sambata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey.si eu merg maine la olimpiada de limba romanahappy[apropo, sunt in clasa a8a:d]
Am foarte multe emotii:-s