| cosmi222 a întrebat:

Heyy! Cred ca cativa ma stiti deja la cateva intrebari, dar asta e mai grav. Prietena mea cea mai buna si eu incepem sa ne indepartam, gen ea ma ignora complet. Eu de felul meu sunt glumeata si chestii. Ma mai bag in seama cu ea dar ea absolut ma ignora si spune sa plec de langa ea si prietenele sale. O cunosc de 7-8 ani aproape 9 si ea ma vede ca o nebuna, proasta, etc. Sta cu fete mai populare si asta ma scoate din minti, nici nu ma mai suna sau daca vorbesc cu ea imi da seen si rareori imi raspunde. Nu mai suport, am impresia ca toti ma cred o enervanta si mai ales cand eram la ora de sport, in vestiar eu am inceput sa spun niste glume si o fata numita Irina ( colega de a mea ) a inceput sa ma loveasca spundu-mi sa tac din gura si celelalte fete la fel, dar "prietena mea cea mai buna" stiti ce a facut? A inceput sa rada ca proasta pe banca. Nu mai suport imi vine sa ma omor. Imi si pierd multi prieteni, notele mele incep sa scada si plang din orice. Please help!

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Dacă te ignoră și nu mai vorbește cu tine asta înseamnă că nu ți-a fost prietenă cu adevărat.
Nu toată lumea din jur are intenții bune.

2 răspunsuri:
| Rd79 a răspuns:

Ultima intrebare ai pus-o anul trecut, chiar nu cred ca te mai stie lumea.

Cati ani ai?

Daca prietena ta te ignora, asta e, trebuie sa o lasi in pace si sa-ti faci alti prieteni. In principiu e aproape imposibil sa faci pe cineva care nu mai vrea o relatie cu tine sa se razgandeasca (asta presupunand ca ai avut deja cateva conversatii cu ea pe tema asta).

| Gabryel11 a răspuns:

Daca te supara atat de tare "prieteni tai" ar trebui sa ii lasi in treaba lor si sa iti faci prieteni adevarati nu oameni amarati care te jignesc.