| Thedo a întrebat:

Heyy, pun și eu o întrebare dar sper să se abțină hattery.
Ce recomandare aveți la somnifere mă refer care sunt cele mai bune pentru a adormi mai repede!
Și mai am doar o singura întrebare :
Niște antidepresive pentru anxietate care sunt bune? Vă rog mult citiți și recomandați ceva ce își face efectul foarte repede

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata antidepresivele cat si somniferele iti pot fi recomandate de un psiholog sau phisiatru, doar pe reteta, dar numai dupa ce ti se face un consult si o evaluarea corecta, unde ti s epune un diagnostic.

Variantele naturiste sunt: valeriana, melatonina, Vitaminele B complex, magneziu glicinat, Hericium, etc.
Dusul cu apa calda inainte de culcare si cititul unei carti, pot induce somnul.

https://smartliving.ro/antidepresive-naturale-recomandate-de-psihoterapeut/

sanatate multa!

| timidu89 a răspuns:

Optisomn sau melatonina ai incercat? Nu iti da nimeni somnifere fara sa ti le prescrie medicul de familie(nu stiu daca au voie sa dea in prezent) sau psihiatrul. Pentru anxietate e Anxiarul care se da cu reteta verde, dar se ia pentru scurt timp nu tot timpul. Trebuie sa te vada un psihiatru, nu poti stii tu daca ai nevoie de anumite medicamente sau nu

| Robert2526 a răspuns:

Poti lua ceva suplimente cu melatonina, la 30 de minute distanta dormi ca un bebelus. Poti lua de exemplu ZZZQuil. Despre anxietate, trebuie sa consulti un psihiatru, nu te diagnostica singur.

| yhua a răspuns:

Pumnul