| Soranaa a întrebat:

Heyy TPU! Vreu si eu statusiri de amintiri de trecut, De prietenie sh de dragoste.

AAA sh statusuri pentru fete.

Cele mai frumos sh multe primesc fundita.

V-am pupath kisskisskisskiss

Bye - Bye :X

Răspuns Câştigător
| Spiiriduş a răspuns:

În trecut toate au dispărut, o luăm de la.nceput și mergem înainte.

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi, dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)
Ce am fost cândva, astăzi nu mai sunt, dar ce sunt azi îmi pare rău că nu am fost mereu.
Acum mă uit pe geam şi zâmbesc... Că-s totuşi amintiri frumoase în care încă mă regăsesc...
Prietenia dintre noi aş vrea ca să nu dispară. Căci e un paradis frumos al anilor de şcoală.
Trec anii si toate clipele frumoase mor. Unde-i copilaria mea coa*e? Ca mi-e dor...
Si-ai vazut cine ti-e aproape. Acum, nu te mai uita in spate; ei au ramas undeva intr-un colt din inima ta! Lasa-i acolo unde sunt, pentru ca nimeni nu se mai intoarce in trecut!
Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.
Ne vei gasi intr-o poza de mult uitata si vei spune : "Asa a fost odata…"
Te uiti la ultima poza, zambesti si strangi din dinti. Esti acelasi copil, dar ai uitat cum e sa simti.

2 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

-De ce vrei sa dai timpul inapoi? Aa da,atunci exista cuvantul " NOI ".
-Era intr-o dimineata, il vedeam neclar in ceata, dar zambetul lui parea ca poate sa aduca in orice viata culoare, soare.
-Oamenii vin, raman pleaca si nu-i poti judeca.Dar cand pleaca, pleaca cu o bucata din inima ta.
-Imi revin aminiri de care nu mai pot scapa.Cand spun ca imi e bine, nu e deloc asa.
-In viata ai probleme si nu poti trece fara ea. Amicul tau te ignora, chiar daca ar putea, nu te-ar ajuta.
-Momentan am visele mele, si daca chiar te intrebi, nu esti si tu printre ele!
-Peste toate trecem impreuna si orice s-ar intampla, mereu o sa iti intind o mana!
-In lumea voastra falsa, noi zambim neconditionat.Mereu impreuna prietene ca o poveste cu un final neterminat
-Ea mi-a ridicat mereu moralul cand eram la pamant si mi-a aratat de fiecare data cine sunt!
-Momente obisnuite, insa, o data ce dispar, trec sub numele de „amintiri"
-Amintiri tampite,momente in care mi-e dor, dar e mai bine fara el in decor.
-Din amintiri faci o poveste, dar o stim prea bine.Ai trait-o candva!
-Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat,fac tot posibilul sa uite ce s-a intamplat.
-Si cand ne-o fi mai rau, sa ne mearga asa de bine!
-Tu esti armonia versului ce-l cant si nu te-as schimba nici cand
-Un zambet, o amintire,un suflet, vorbe, momente. Tot ce e legat de tine,pot numi viata!
-Vrei sa spun ce gandesc? N-am cum sa te mint,dar stii,sentimentele nu se spun ele se simt!
-Pe cine ai langa tine acum, tu sa bagi de seama.Ca daca dispare maine,ai sa vezi ce mult ineamna.
-Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna. Caci nu poti sa cazi, cand tii pe cineva de mana
-Nu ma atinge, nu plange, si stii ceva? Lacrimile tale numai au de mult efect asupra mea!
-Intelege ca trecutul numai vine niciodata! Numai amintirea mai poate spune "asa a fost odata ".
-You're perfect, yes it's true, but without me you're only you!

| candora a răspuns:

Sa poti sa fi indiferent cand totul' te'a marcat`! um nu mai e cum era, acum e puternica. Repet : stie ce vrea!
Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut, uita timpul ce`a trecut.
Orice sfarsit e un nou inceput.:-x"º
spui nicAcum ecoul tau spune asa : Chiar daca ai puterea sa ascunzi.
.Ti`e dor de eai'o problema`cand nimic nu merge. insa n'ai sa schimbi nimic din ce` nu se poate sterge
Am invatat sa am rabdare. Ca totul iti iese atunci cand nimeni nu te crede-n stare!
Opreşte-te o clipă, priveste-n jos spune-mi ce vezi? Esti pe drumul pe care chiar ţi-ai dorit sa-l urmezi
*Cioburi cazute si crapaturi tot mai multe. Sanse scazute sa mai fie cineva sa asculte.
*Orice s-ar intampla să nu iti fie teamă, ascultă-ti inima si fă ce te indeamnă!;
*Si-ar fi mai simplu si mult mai usor...sa nu-ti mai pese uneori?
*Zambeste, da play si porneste. Zambeste si arata-le ca nu iti pasa.
*Azi plang maine poatee rad,nimic nu`I un capat de tara,indifferent de anotimp tineretea e o vacanta de vara`
*Sunt poveşti,sunt cuvinte, sunt multe, şi multe clipe.Sunt versuri, sunt filme.In care te regăseşti tu, pe tine
*Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…
*Încercând sa visez imposibilul.
*Sunt ceea ce sunt, Sunt ceea ce simt, Nu am de ce sa mint...Ce ar mai fi de spus? Ca sa ma privesti cu aceeasi ochi?