| AndreeaLupan a întrebat:

Heyyyy. ajutati-ma va rog din suflet!
ce intelegeti prin expresia " cine are inima de-nteles - intelege "?
Funda!

Răspuns Câştigător
| Raluca_5709 a răspuns:

Dupa parerea mea se refera la faptul ca trebuie sa ascultam cu sufletul, sa ne deschidem inima in fata celorlalti pentru a-i putea intelege.

1 răspuns:
| Oannaa30 a răspuns:

Banuiesc ca se refera la faptul ca trebuie sa intelegi cu sufletul, cu inima.subiectiv poate si punandu-te in locul pers resp spre deosebire de a intelege obiectiv, rational, negandindu-te la partile sufletesti si la ce a simtit in acel moment.e o parere.pup