| Beiiibiiii a întrebat:

HEyZ aLl! kiss Spuneti-mi si mie niste statusuri de dragoste, de viata... de toate big grin... HeLp!

Funda la cele mai bune si cele mai frumoase :X

Răspuns Câştigător
| asdfghjklasd a răspuns:

º Din prea multa iubire sunt zile cand stiu ca gresesc... Iarta-ma ca-s rea, gelozia ma face asa. Daca nu te-as iubi nici geloasa eu n-as fi...Nici o clipa din zi.•º°"˜♥•º""

. ☻n`am sa uit prin tot ce am trecut. adevaratsi prieteni pe care i-am pierdut. n`am sa uit de unde am plecat. dar in special. cine m`a tradat.

. Printr`un sarut intens, doua inimi se unesc! Te iubesc!

minti ieftin si prost. ti-am invatat replicile pe de'rost

"• Nu ne plaC tarfele prOastea. care se baGa in proBlemele nOastre!•

Si pun pariu. te-ai gândit atunci: sa ma folosesti si sa ma arunci!

Si cum ar fi dac'ar fi o poveste viata toata...Si totu`n juru nostru din capsuni si ciocolata?!]

Pune stop cand te streseaza, explica-i ca exagereaza, nu-ntelege? Abereaza? Spune-i PA si se calmeaza

"Nu are rost.t uiti in oglinda si zici." bha esti prost " [da] "bha cum ai putut bha s o laji sa plece? cand tu o iubesti si ea t iubeste?"

•N-o sa pot uita primul sfat primit în`de`aproape:] De asta port cu mine-n suflet "sufletele camuflate"•

Cand simti ca-ti este greu
Si lumea te barfeste,
Asculta de acum
Sfatul meu
ZAMBESTE!

♪ Nu ma cred Invingatoare! Ca nu am Pe nimeni sa-mi Spuna:Am incredere In tine!

" » Nu e normal, azi ai zambet artificial. desi esti tanar te gandesti la final.

" » Lumea Rea Vorbeste Multe...Numai Vrute Si Nevrute!

" » Dragostea`i un joc ce m`a rapUs de`ataTea Ori.nu stii De ce caZi eXact atUnci cand vrei sa zbOri.Am tot ce`mi doresc, sI totusi nu pot sa zambesc.Din ce in ce mai Des prEfer sa n`am nimic.Dar sa IubesC.

" » Fa`ma sa inteleg.Iti place cum arat, Sau Cautzi iubire?

" » Am invatzZat ca cele mai dificilE drUmuri duc in cele mai frumoase locuri.

" » de cate ori sa mai repet ca pot sa te astept? de cate ori ma uit la ceas de'atatea ori respir incet

" » Tu nu vezi... daca inchizi ochii te pierzi...Totul se schimba-n jurul tau pana apuci sa te asezi Si vezi,ca prin viata asta doar odata treci Deci pe unde mergi profita pana pleci

" » Sa stii ca e despre ce faci E despre cum faci, Despre cum te-mbraci Cum se uita ceilaltzi Cand mergi elegant,incet, apasat Chiar si fetele se uita lung

" » Umbla vorbe despre tine ca la telefonul' fara fir Da nu-i nimic, face parte din parfumu' tau Sa faci atatea victime in drumu' tau Ca e bine, ca e rau nu's aici ca sa te judec

" » Vezi. lumea e a ta nu conteaza catzi o vor, Na-shtepta sa vina randu', fa c trebuie sa faci, Si fa-l p taticu` mandru!

" » La urma urmei, tu nu ceri atat de mult, O viata fara griji, ca timpu' este scurt

" » E doar o fata cât se poate de obisnuita.Nu are absolut nimic special. Are zile când parul` îi sta ca naiba. Si zile in care arata extraordinar`!

zilele trec la fel si visele si intre noi.raman doar amintirile

. fhara thine vreau z`ncep o0o viata nuo0oua.nu co0ont daca-mi ru[o0o] inima`n dhu[o0o]ua...::__~~

pana nu pierzi pe cineva nu ai cum sa ii simti lipsa...

[]Inchid Ochii Pe Tine Te Zaresc
Tot Ce Imi Doresc E Sa Nu Ma Trezesc
Pentru K In Vis estiNumai Cu Mine
Si Numai Atunci Imi DaruiestiCu Adevarat Iubire[]

nu inteleg cum ai putut sa dai cu picioru in iubirea mea pentru un lucru atat de nesemnificativ

♥ Au ramas, lacrimile mele camuflate. Am ramas prinsa'n vorbele tale trucate.

♥ Ai plecat cand ne'a fost mai greu, si'asta ma doare. Imi spuneai ca ma iubesti, asta o spune fiecare!

♥ Sunt clipe din trecut, care au trecut. Sunt momente in viata cand sincer, m'a durut. Sunt clipe, care au fost uitate. Sunt momente in viata cand nu poti trece peste toate.

♥ Am plecat de langa tine, si tu zici ca am gresit. M'ai alungat si acum zici ca eu nu te'am iubit.

♥ Am plecat cu lacrimi in ochi, nu m-am gandit la fapte. Am plecat fara ca sa ma uit in spate.

♥ Si simt. Tot ce simt e pentru tine. Si tot ce'a fost odata a ramas aici, in mine.

♥ Risipind amintiri ce tu mi'ai zis, o parte din ele au ramas doar un vis.

1 răspuns:
| ionela22 a răspuns:

Http://www.kissid.ro/statusuri.php
Aici gasesti toate categoriile Funda?