| anonim_4396 a întrebat:

Hi all:* spuneti-mi si mie ce trebuie sa fac pentru a intra la liceul dinu lipatti din bucuresti la actorie. Mi-as dori sa devin actrita insa nu stiu ce trebuie sa fac.Acum sunt a 8 si trebuie sa ma hotarasc la ce liceu vreau sa intru.Multumesc dau fundita pentru un raspuns cat mai rapid:*

Răspuns Câştigător
| rebb a răspuns:

Pai am inteles ca mediile nu prea conteaza si ca trebuie sa dai niste probe ca sa intri.Trebuie sa invet vreo 5 poezii, o fabula parca, un cantec/ mai multe si le prezinti acolo. Te pun sa interpretezi anumite lucruri, mimica etc.Ar fi trebuit sa fi inceput sa faci cursuri anul asta... mie imi e sa nu fie prea tarziu.

1 răspuns:
| vallericka a răspuns:

Ok iti spun ca si eu fac aktorie si muzicaa numai ca in Moldova Chisinau.la aktorie trebuie sa ai intonatie buna trebuie sa simti ceea ce joci! ar fi mai bine sa te duci sa vezi care sunt konditiile liceului! bafta si succese in continuare cu drag valyhappy:*big grinhappysad)happyhappyhappy:*