| portocalăăă a întrebat:

Hi.
Ieri am fost cu 3 baieti afara.
Unu' s-a oprit la niste prieteni si au ramas 2.
Unu' s-a dus acasa si am ramas doar cu al 3-lea(de care mi-a placut)
Am vorbit ce am vorbit si vine unul dintre ceilalti 2 baieti.Si atunci isi planuiesc sa mearga la unul dintre ei.Am mers cu ei pana la un colt, si acolo baiatul de care mi-a placut m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.Am crezut ca glumea(facea glume tot timpul).
I-am spus: "Nu, ca glumesti".
El foarte sigur si serios: "Nu glumesc"
Si a insistat mult si l-am refuzat, pe motiv ca glumeste.
I-am zis dintr-o data : "jură!"
Si el face: "jur!"
Avea degetele intinse, picioarele desfacute, siruturile dezlegate, si limba scoasa, deci nu avea cum sa jure stramb. I-am zis ca nu stiu si dupa aia a venit un prieten cu bicicleta. Dupa ce a facut cateva ture, a venit inapoi si acel prieten cu bicicleta a intrebat daca e adevarata faza si a raspuns ca a glumit.Prietena mea crede ca a spus ca a glumit ca sa nu se faca de rusine, ca l-am refuzat. Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Lasa-l sa mai insiste laughing asa ii atragem si mai mult, noi fetele pe baieti happy

| Nimic special a răspuns:

Da cred ca prietena ta are foarte multa dreptate, dar daca iti place de el, intreba`l daca mai e valabiala propunerea.si fi-ti fericiti:X:X:X.

| candycarrie a răspuns:

Cred ca se poarta copilareste, la fel cum faci si tu.nu il pui pe un tip sa se dezlege tot ca sa iti jure ca e serios ca vrea sa fie cu tine adica trebuie sa fi mai sigura pe tine de atat.si faza care a spus'o dupa.cum ca "a glumit" mi se pare tot aiurea. i'o fi rusine, dar daca chiar vrea sa fie cu tine va trece peste orice rusine. daca chiar vrei sa fi cu el eu zic sa faci un pic pe indiferenta, si asa vei vedea daca chiar vrei sa fie cu tine.si e normal cand te intreaba sa fiti doar voi si sa lase glumele deoparte. poate e doar imatur si nu stie cum sa iti zica, de aceea ti'e si greu sa deslusesti ce ii circula prin minte.baietii imaturi care se poarta copilareste posibil sa vrea sa fie cu tine dar reactiile sau deciziile pe care le pot lua pe parcurs se pot schimba ft usor si pici de fraiera.succes.:*

| portocalăăă explică:

Pai. mi-a placut:d
Sii.cred ca stiti, prima dragoste nu se uita niciodata.

| portocalăăă explică:

Sorry:d
anonimu's tot eublushing
eroarehappy

| TheHGlife a răspuns:

Sa inteleg tie iti place de tipul ala si el tia cerut prietenia si tu i-ai zis ca nu si el a zis ca da si asa mai departe... nu stiu ce sa zic ce ai mai facut dupa? ti-a mai zis ceva. dupa ce a vorbit cu acel prieten oricum daca te place va veni la tine daca nu te place degeaba te bagi cu el, parerea mea

Nota: de ce crezi ca a zis ''am glumit'' lu prietenul sau esti urata sau de rusine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.mi-a placut:d
Sii.cred ca stiti,prima dragoste nu se uita niciodata.