| SwEeTnEsS a întrebat:

Hi, puteti sa imi dati niste statusuru, de tristete, si de despartire. Ms.

Răspuns Câştigător
| SfarsitDeDrum a răspuns:

Aud v0cea de deasupra mea. Spunându.mi că nu eşti bun pentru mine .Dar inima îmi spune ca te vrea în preajmă.`
Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu
Ce te face sa crezi ca el era "The one" ? ? Ai crezut ca stai o viata ? Dar n-a trecut un an ? Ai pus prea mult suflet ? Nu-ti face corectie ! ? N-ai gresit cu nimic ? Deci ia-o ca pe o lectie ! ?

Fiecare poveste are un sfarsit Dar In viatsa Fiecare sfarsit are un nou inceputlove struck
Si realizez ca pot Sa uit tot Ca si cum n-ar fi existat deloc.Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu` in drum poate am pierdut ce aveam ptr altcva mai bun
Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri.Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri
Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!
Las in spate amintiri ce dor,n-am nevoie de aripi sa zbor!"
El a fost d vina ca de fiecare data.Inceteaza fata sa te mai crezi vinovata.Ti.a promis stiu!Te.a mintit.stiu!El o sa regrete cand e prea tarziu!
Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste. Cand destinu-ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste
Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant,Minciuna ! Si tOate fara nici un motiv ! Am greSit din nOu.Am Oferit dragOste , Unde trebuia sa ofer indiferentSa ! ."
E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit
Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum.am suferit prea mult ca sa te iert si acum
тιмρυ νιη∂єcα яαηι` ∂αя υcι∂є ѕρєяαηтzє`. . .ηυ`н ρσт ѕα мα ƒєяєѕc ∂є αмιηтιяι єχαcт`н cα ∂є gℓσαηтzє
ιηcσтяσ ѕα αℓєяg؟؟ єяαι ѕтαятυℓ мєυ. . .мι`αм ρυѕ ιηcяє∂єяє ιη тιηє ѕι ιη ∂υмηєzєυ
Stau in camera mea rece Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu Ma simt singura Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea Inchid ochi si incerc sa uit de tot.
Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…
Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc. de ce oare TE IUBESC ?
Vezi tu nu pot sa te uit fiindca te iubesc prea mult.Insa tie ti-e usor mie insa imi vine sa mor.
De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata,de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei!
Lacrimi amare imi acopera ochii cand noapte la tine stau si privesc, iar somnu-i departe nu pot sa-l apropii si doar la tine stau si ma gandesc
E atat de frig, lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc, traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata.
Ai pierdut ce avea'i mai de pret , ai pierdut iubirea mea si odata ca ea si increderea! .Oricum se intoarcee roata baiatu meu ai sa suferi cum am suferit si eu.
Crezi ca ma faci geloasa?Nea`h nu imi pasa, ramai cu nasoala ta.Te pupa amica ta`.
Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia
Nu mai te gandi la el ,ca -ti pierzi timpul! Orice usa inchisa inseamna Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta… iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta…
)•oAm puS SufLe† in kTeva mOmenTe `! De aZi StoP SenTimenTe! O sa raD,O sa TraieSc Dar faRa s IuBeSc`! Dar meReu,nu uiTa . Vei raMane SpeCiaL iN viaTsa mEa:* •o°"

Mai am o singură intrebare: ,,Oare tu stii cum doare ?"
Aja se intamplaa cand iubejtii cu f0k`. Suufera cel ce iubjetee` . Cel iuubit iji batee joc`.sickx
Regrete, eu nu am regrete Dar tot ce urăsc cel mai mult la tine E faptul că te iubesc
Si`.O sa inCepi sa realizezi cine te-a iubBit . si` pe cne trebuie sa iubBesti`. Dar scza`ma ca`ti zic`. : Paana atunCci mai trebBuie sa cresti`.

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea Nici macar baiatu` care puteam sa jur ca ma iubea :
Degeaba te`ntorci , peste umar privesti ! Degeaba ma strigi , am uitat cine esti ! Sau stai ce e cu tine? Tie dor de mine ? Pacat ! Eu am uitat de tine
P0tSi sa`l iei Sa fie doar` al` tau` L`am scos deja din sufletul` meu
Ah __ De aZzi vOi laSa __ VorBele iN o0rMa mEa __ Si oriCe aR fI __PuSa pE fapTe meRg mAi deParTe __

Cate promisiuni falsee' nu ti-a facut ? Si de cate ori iti spuneai... " De mai ne o sa`l uit " ?

Pentru mine sunt niste amintiri! Care vesnic o sa doara! . Pentru tine e o simpla poveste de seara!"
"->Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala!

"->Lumea e o scena. Via?a e un act. Ai venit. ai vazut. ai plecat
Chiar daca nu îmi convine ceva, arat un zâmbet de parca nu s-ar fi întâmplat nimic. happy"
0 sa am mereu acel ceva, ce tzi-l doresti si nu`l mai are altcineva! ;x
Sentimentele mi-alearga pe o foaie de hartie,pe-un trotuar imaginar,spre o inima pustie"
Si daca dragoste nu e...parca e bine, Dorm linistita chiar daca o ard cu masini straine,stiu sa am grija de mine pe unde umblu si cu cine...hee hee
n`ai inteles tu a inteles altu a 2`a zi ! :X acum e randu meu.sti ca tre s contez eu winking"
Stiu ca ai vrea sa ti se mai deschida usa, ca sa-ti vezi papusa
Pentru ca exista multe lucruri care pot sa iti intristeze viata :-(
Lasă`te, lasă`te, lasă`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri. :-
"Itzi spun … Să nu ma intorci iarăshi din drum … happy."
Ciudat, incă iti simt absentza, pare aberant... whistling."
Ochi reci de gheata, suflete calde le ard! Dk lashi afara sentimente, clar, devi slab! happy."
"Se spune că iubestiodata in viatză, o singură iubire... Atunci cum se face ca suferim la orice despărtzire? happy."

PoaTe sa se puna si-n cuR si-n Kp . K tot de MiNe aRe drag love struck blushing"

"♥ Ezita sa crezi ca viata e trista love struck!Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista blushing. ♥"
Nu-mi pare niciodata rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva, mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara!happy

Suferim ca pr0stii, ne`mpacam sh ap0i zambim, cand m` gandesk la n0i, t0t c` simt e p0zitiv . Dar am simtsi d` multe 0ri ca j0k r0luu` negativ, sh stii` ca fara tne nuu` mai p0t traii, intr`0 zi lumea ne va despartsii` ;-j

...pe strada ne intalnim,ne privim tot cu regrete.oare tu pastrezi in suflet tot aceleasi sentimente
chiar as plange pentru tine ! Dar imi curge rimelul ! laughing"

• Nu te´talk to the hand mai am ´smug sii smug Sincer nu;| imi pre ´ bine! Da mai bine ´ ma inpac ´ :* cu Ideea dkt ´winking cu Tinetalk to the hand´ •"
kteodata ´ ma intreb ´ unde ejti ? Ce mai fki ? Cu cne Te intalnesti ´Cu c ´ talk to the hand cuvinte as `:] putea mai usor´ s itsi spun ca-mi este dor

?Spunea ca a fost o greseala ca au fost impreuna ...Dar inca mai tremura si viseaza ca o tzine de mana!"

"Nu-tzi talk to the hand ´schimba r0lul batting eyelashes schimba ´# d0ar actorul batting eyelashes si ´decorul ! ptr ´ca sti :* pre bine ´:*# dupa unu .t0t ´unu vine ;> ´"
Sa-tsi ´# aduci happytalk to the hand aminte ´ de un Milion' :] de ´ 0ri ,.Ca ai avut o data ´ o papusha in Viatsa talk to the hand Ta smug! #."
"Nu ´talk to the hand plange :* dupasmugun Baiat! Lasa-l ´:] p el :* s ' Planga smug dupa ´ Tne ! Ca fata ´ talk to the hand ´ ofera si ´Iarta no talking da' Baietzi Primescc' si uita !"
!iIa-mi ´amintirea ´talk to the hand kre mi-a ´Lasat-o iel :] `sii Distrugeo! Ia-mi ´din Piep :* Dorintsatalk to the hand de-a mai fi cu el ´:] Sterge cu Sarutul Thaw talk to the hand tot cea ´sarutat´ ;||el !"

"---> ? Tu vei purta mereu in suflet…Clipele ce candva…Au adus in inima ta….Atatea sperante..."

"Pt ca tot ce am zis era din suflet . Suftetul pe care`l cunosteai odata . Dar vad ca acum nici nu mai stii cum arata !"

"---> ?Ea mai crede si-acum in iubiri ce nu dor ...Dar stie ca-n zori toate visele mor."

!Krezi ´c-mi talk to the hand ´ Pasa ` talk to the hand ca ma mintsi thinking ` :* Ca ai reusit thinking ? neah.no talking' Macar ´ talk to the hand eu :* nam `happy te mint :* cand itsi :] spun c ´:* sunt fericita! happy•"

"•In ´ inima :*Tatalk to the hand Merew ` va Exista' o urmasmug ´ din tot :* Ce inseamna,... Ea! talk to the hand `•"

"stii...Tu vei sta cu altele ca sa uiti ...iar eu imi voi bate joc de altii ca sa imi aduc aminte:X !"

Si acum cand mi'e greu te vreau langa mine .Dar mai bine baiatul meu stai unde iti este tzie mai bine.Stai acolo langa cine crezi ca te iubeste cu adevarat pe tine ! winking
Sterge`tsi lacrima din gene, lasa`tsi 0chii` tai senini sh nici urma s` nuu` fie c`ai fi plans sauu` ca suspini :X
Nici nuu` stii` ce`a f0st in sufletuu` meuu`, da nici nuu` mai c0nteaza . Sh cand 0 sa`tsi dai seama, s` ramai cu prietenii` tai sh cu 0rg0liuu` tauu`! K nuu` m` mai intereseaza`! :*

"Stau singura si plang de dor , si am si sufletu gol ... De fericire mereu , tu imi plangi sufletul meu !"

"Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe de ea, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Nu te-a uitat, dar nici nu vrea sa te ierte!"

"? Nu spun cã te'am uïtat... Dar nu mã maï gándesc la tïne! happy"

"? ~>Ochii Mei Nu Te Privesc.Te Fac Sa Vezi Ce Ai Putea Sa Pierzi.;x`=p~?"

"• Inainte =:; ´ s pleci Vreaw :* Sa-ti ` spwn d0ar happy Cwa Regret :* Fraiere:] C ´ nu te-amtalk to the hand # Inselat dkt ´ d :* 2/3 0ri ! •"

4 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

1.Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

2.Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru ma-i lasat sa plec.

3.Sunt ca un inger fara aripi, fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate.

4.Incerc sa ascund calvaru numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie.

5. E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

6.Invata sa pretuiesti persoana care e langa tine la bine si la rau, care te iubeste si care tine la tine, pentru ca mai tarziu o vei pierde si va fi prea tarziu sa-i spui ceea ce simti pentru ea!

7. Stiai ca barbatii si femeile sunt ingeri care au numai o singura aripa? De aceea este nevoie ca ei sa se imbratiseze, pentru ca sa poata sa zboare. Sper ca tu ai sa iti gasesti ingerul cu care sa poti zbura pentru totdeauna.

8. Te iubesc enorm Te iubesc cand dorm Te iubesc in vis Te iubesc in scris Te iubesc in plans Te iubesc in ras Te iubesc in mers Te iubesc cand cresc Te iubesc mereu Pe cuvantul meu.

9. Daca cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te iubeste mai mult decat mine.

10. Vorbele mele dor? Dar ce`ai vrea? Sa te alinte?

11. O dragoste incepe cu un zambet, se continua cu un sarut si se termina cu o lacrima.

12.Am cautat flori

Si am gasit ape.

Am cautat ape

Si am gasit un soare.

Am cautat un soare

Si am gasit IUBIRE.

Le-am adunat pe toate

SI TE-AM GASIT PE TINE. Caută aici: http://www.statusuri.ws/statusuri/statusuri-de-dragoste/ sau http://www.statusuri-messenger.ro/statusuri/statusuri-dragoste Www.statusuri4you.weebly.com fundita?

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| jacobtim44 a răspuns:

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2.Nu pot fi a oricui Da` dacă pleci o să fiu a nimănui! sigh

3.Te rog nu`mi spune că ţie dor Doar aşa că şti ce vreau s`aud. straight face

4.Ce tare.ha…ca filmul ăsta e`nfloare Iar eu nu...

5.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

6.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

7...

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

.

| Katalyna_9908 a răspuns:

Odata tu vei intelege cit insemn eu pentru tine... dar cind vei intelege eu o sa ma trezesc alaturi de cel ce a inteles asta in anaintea ta...