| seyde a întrebat:

Hi. Stie cineva ce pot face sa intarzii menstruatii cateva zile? Peste 2 zile voi pleca in stainatate si 3 zile cu autocarul este cam nasol, mai ales ca face oprire la 6 sau chiar 8 ore. pls ma poate ajuta cineva cu vreun sfat.

1 răspuns:
| kitty_9379 a răspuns:

Nu cred ca mai poti face ceva, e prea tarziu. Poti face ca menstruatia sa nu-ti mai vina intr-o luna cu ajutorul pilulelor contraceptive, daca imediat cum ai terminat un blister il incepi p urmatorul fara sa faci pauza. Poti de asemenea sa schimbi data la care iti vine prin micsorarea pauzei dintre blistere. E oricum o metoda la care e preferabil sa nu apelezi prea des. In situatia ta de acum cel mult poti sa folosesti absorbante mai mari.